Lot: 1

Current Price: 5 TL Starting Bid: 5 TL Estimated: TL Losing Winning

MÖ. 11 YILINDA BİR ROMA İMPARATORLUĞU KARARGAHI OLARAK KURULMUŞ OLAN KENTTE O DÖNEMDE 10.000 ASKERE YETECEK YER VARDI VE BÖLGENİN EN BÜYÜK MERKEZİYDİ

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • MÖ. 11 YILINDA BİR ROMA İMPARATORLUĞU KARARGAHI OLARAK KURULMUŞ OLAN KENTTE O DÖNEMDE 10.000 ASKERE YETECEK YER VARDI VE BÖLGENİN EN BÜYÜK MERKEZİYDİ

  Lot No: 1

  Lot: 1

  MÖ. 11 YILINDA BİR ROMA İMPARATORLUĞU KARARGAHI OLARAK KURULMUŞ OLAN KENTTE O DÖNEMDE 10.000 ASKERE YETECEK YER VARDI VE BÖLGENİN EN BÜYÜK MERKEZİYDİ

  TLSold
 • ŞEHRİN KURULUŞUNUN 675.YILI KUTLAMALARI İÇİN ÇIKARILAN 3 MARK ENDER BULUNUYOR. DORSTEN GÜNÜMÜZDE MODERN DANS, LATİN VE KLASİK DANS KULÜPLERİ İLE TANINIYOR.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  ŞEHRİN KURULUŞUNUN 675.YILI KUTLAMALARI İÇİN ÇIKARILAN 3 MARK ENDER BULUNUYOR. DORSTEN GÜNÜMÜZDE MODERN DANS, LATİN VE KLASİK DANS KULÜPLERİ İLE TANINIYOR.

  TLSold
 • ÇEKYA SINIRINDAKİ 18.000 KİŞİLİK KENT ÖZELLİKLE DOĞU ALMANYA ZAMANI İZCİLİK VE GENÇLİK KULÜPLERİ İLE PARTİLİ GENÇLERE EĞİTİM AMAÇLI KAMPLARI İLE TANINMIŞ.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  ÇEKYA SINIRINDAKİ 18.000 KİŞİLİK KENT ÖZELLİKLE DOĞU ALMANYA ZAMANI İZCİLİK VE GENÇLİK KULÜPLERİ İLE PARTİLİ GENÇLERE EĞİTİM AMAÇLI KAMPLARI İLE TANINMIŞ.

  TLSold
 • İLGİNÇ BİR NOTGELD, ÖNÜ VE ARKASI AYNI, YANLIŞ BASKI OLMADIĞINI SADECE BİR YÜZDE YER ALAN NUMARADAN ANLIYABİLİYORUZ.ZATEN KATALOGDA DA AYNI.BU TÜR PARALAR NADİR.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  İLGİNÇ BİR NOTGELD, ÖNÜ VE ARKASI AYNI, YANLIŞ BASKI OLMADIĞINI SADECE BİR YÜZDE YER ALAN NUMARADAN ANLIYABİLİYORUZ.ZATEN KATALOGDA DA AYNI.BU TÜR PARALAR NADİR.

  TLSold
 • KUZEY ALMANYANIN BU MİNİK KÖYÜNDE BUGÜN 870 KİŞİ YAŞIYOR.NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLERDEN BİRİ. ADI DA SEETH EKHOLT OLARAK DEĞİŞMİŞ.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  KUZEY ALMANYANIN BU MİNİK KÖYÜNDE BUGÜN 870 KİŞİ YAŞIYOR.NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLERDEN BİRİ. ADI DA SEETH EKHOLT OLARAK DEĞİŞMİŞ.

  TLSold
 • EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI TARIM , RESİMDE BU GÖSTERİLMİŞ. ÇEVRE MEŞE AĞAÇLARI İLE DOLU VE DOĞAL YAŞAM İÇİN BÜYÜK İMKANLAR SUNUYOR.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI TARIM , RESİMDE BU GÖSTERİLMİŞ. ÇEVRE MEŞE AĞAÇLARI İLE DOLU VE DOĞAL YAŞAM İÇİN BÜYÜK İMKANLAR SUNUYOR.

  TLSold
 • ADINI ANHALT DÜKÜ VE BURADAKİ POTASYUM VE TUZ MADENLERİNİ KURAN 4.LEOPOLD' DAN ALAN KENT 1946 DA STASSFURT İLİNİN İLÇESİ HALİNE GETİRİLDİ.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  ADINI ANHALT DÜKÜ VE BURADAKİ POTASYUM VE TUZ MADENLERİNİ KURAN 4.LEOPOLD' DAN ALAN KENT 1946 DA STASSFURT İLİNİN İLÇESİ HALİNE GETİRİLDİ.

  TLSold
 • 10.000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN YERLEŞİM 1850 LERDEN BERİ MADENCİLİK YAPILAN BİR YER OLDU.İLK PAKETLİ TUZ MARKASI KENTİN ADIYLA PİYASAYA VERİLDİ.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  10.000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN YERLEŞİM 1850 LERDEN BERİ MADENCİLİK YAPILAN BİR YER OLDU.İLK PAKETLİ TUZ MARKASI KENTİN ADIYLA PİYASAYA VERİLDİ.

  TLSold
 • KENTİN EN İLGİNÇ YAPISI 1874 DE AÇILAN ST.JOHANNİS KİLİSESİ.ROMANESK YAPI AYRICA 40 METRELİK KULESİ İLE TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  KENTİN EN İLGİNÇ YAPISI 1874 DE AÇILAN ST.JOHANNİS KİLİSESİ.ROMANESK YAPI AYRICA 40 METRELİK KULESİ İLE TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR.

  TLSold
 • ALMANYA'NIN TAM ORTASINDA YER ALAN OBERDORLA PASKALYA FESTİVALİ, GÜRGEN AĞAÇLARI VE BÜYÜK YEŞİL ALANLARI İLE BİLİNİYOR. YONCA ÇOK YAYGIN.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  ALMANYA'NIN TAM ORTASINDA YER ALAN OBERDORLA PASKALYA FESTİVALİ, GÜRGEN AĞAÇLARI VE BÜYÜK YEŞİL ALANLARI İLE BİLİNİYOR. YONCA ÇOK YAYGIN.

  TLSold
 • ARKADA İLGİNÇ BİR NOT VAR BURADA ÜÇ KÖYDE PARA KALMAYINCA BOL KAĞIT PARA BASTILAR. AMA ZATEN SIĞIRLAR YONCAYI NEREDE BULACAKLARINI HEP BİLİYORLARDI.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  ARKADA İLGİNÇ BİR NOT VAR BURADA ÜÇ KÖYDE PARA KALMAYINCA BOL KAĞIT PARA BASTILAR. AMA ZATEN SIĞIRLAR YONCAYI NEREDE BULACAKLARINI HEP BİLİYORLARDI.

  TLSold
 • ALMANYA'DA EN ÖNEMLİ KÖMÜR BÖLGELERİNDEN BİRİNİN MERKEZİ OLAN BÖLGEDE 800 YILDIR KÖMÜR ÇIKARILIYOR. ANCAK ARTIK 100 YILI AŞKIN BİR SÜREDİR OTOMOTİV SEKTÖRÜ YAYILDI

  Lot No: 12

  Lot: 12

  ALMANYA'DA EN ÖNEMLİ KÖMÜR BÖLGELERİNDEN BİRİNİN MERKEZİ OLAN BÖLGEDE 800 YILDIR KÖMÜR ÇIKARILIYOR. ANCAK ARTIK 100 YILI AŞKIN BİR SÜREDİR OTOMOTİV SEKTÖRÜ YAYILDI

  TLSold
 • ZİELONA GORA ADI İLE POLONYA'DA VARLIĞINI SÜRDÜREN KENT 140.000 NUFUSU VE ÜNİVERSİTESİ İLE ÜLKENİN EN ÖNEMLİ KENTLERİNDEN BİRİ.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  ZİELONA GORA ADI İLE POLONYA'DA VARLIĞINI SÜRDÜREN KENT 140.000 NUFUSU VE ÜNİVERSİTESİ İLE ÜLKENİN EN ÖNEMLİ KENTLERİNDEN BİRİ.

  TLSold
 • BÖLGEDE MADENCİLİK YAYGIN OLSADA GRÜNBERG ÜZÜM ÜRETİMİNE ÖNEM VERMİŞ VE MEYVE KENTİ ÜNVANINI ALMIŞ.POLONYA'DA EN GENİŞ BAĞLAR BU BÖLGEDE.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  BÖLGEDE MADENCİLİK YAYGIN OLSADA GRÜNBERG ÜZÜM ÜRETİMİNE ÖNEM VERMİŞ VE MEYVE KENTİ ÜNVANINI ALMIŞ.POLONYA'DA EN GENİŞ BAĞLAR BU BÖLGEDE.

  TLSold
 • HER YIL EYLÜL AYINDA BİR HAFTA SÜREN WİNOBRANİE FESTİVALİ DÜZENLENİYOR.ÇEVREDE EN YAYGIN TÜR BEYAZ ŞARAP EN ÜNLÜ MARKA İSE MONTE VERDE.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  HER YIL EYLÜL AYINDA BİR HAFTA SÜREN WİNOBRANİE FESTİVALİ DÜZENLENİYOR.ÇEVREDE EN YAYGIN TÜR BEYAZ ŞARAP EN ÜNLÜ MARKA İSE MONTE VERDE.

  TLSold
 • FÜRTH ADLI ADAŞI İLE NOKTALARLA AYRILAN 9000 KİŞİLİK YERLEŞİM TAM ÇEKYA SINIRINDA YER ALIYOR.KENTTE EJDERHAYI ÖLDÜREN ŞÖVALYE ÖYKÜSÜ YILLARCA DİNİ MOTİF OLMUŞ.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  FÜRTH ADLI ADAŞI İLE NOKTALARLA AYRILAN 9000 KİŞİLİK YERLEŞİM TAM ÇEKYA SINIRINDA YER ALIYOR.KENTTE EJDERHAYI ÖLDÜREN ŞÖVALYE ÖYKÜSÜ YILLARCA DİNİ MOTİF OLMUŞ.

  TLSold
 • İYİ İLE KÖTÜNÜN SAVAŞI OLAN BU OLAY 1887 DEN SONRA FESTİVAL HALİNİ ALMIŞ, 1951 DE TİYATRO OYUNU HALİNE GETİRİLMİŞ. BAVYERA BÖLGESİNDE YAYGIN BİR KUTLAMA OLMUŞ

  Lot No: 17

  Lot: 17

  İYİ İLE KÖTÜNÜN SAVAŞI OLAN BU OLAY 1887 DEN SONRA FESTİVAL HALİNİ ALMIŞ, 1951 DE TİYATRO OYUNU HALİNE GETİRİLMİŞ. BAVYERA BÖLGESİNDE YAYGIN BİR KUTLAMA OLMUŞ

  TLSold
 • 2006 DA Bİ ELEKTRONİK FİRMASI 15 M.UZUNLUĞUNDA, 5 M.YÜKSEKLİĞİNDE 11 TONLUK BİR EJDERHA YAPMIŞ, ROBOT DÜNYANIN EN BÜYÜK 4 AYAKLI ROBOTU OLARAK REKORLAR KİTABINDA

  Lot No: 18

  Lot: 18

  2006 DA Bİ ELEKTRONİK FİRMASI 15 M.UZUNLUĞUNDA, 5 M.YÜKSEKLİĞİNDE 11 TONLUK BİR EJDERHA YAPMIŞ, ROBOT DÜNYANIN EN BÜYÜK 4 AYAKLI ROBOTU OLARAK REKORLAR KİTABINDA

  TLSold
 • DELİ OLDUĞU İÇİN TAHTTAN İNDİRİLEN BAVYERA KRALI LUDWİG II. NİN BURAYA YAPTIRDIĞI İKİ ŞATO NEUSCHWANSTEİN VE HOHENSCHWANGAU HALA HER YIL MİLYONLARCA TURİST ÇEKİYOR

  Lot No: 19

  Lot: 19

  DELİ OLDUĞU İÇİN TAHTTAN İNDİRİLEN BAVYERA KRALI LUDWİG II. NİN BURAYA YAPTIRDIĞI İKİ ŞATO NEUSCHWANSTEİN VE HOHENSCHWANGAU HALA HER YIL MİLYONLARCA TURİST ÇEKİYOR

  TLSold
 • BU YÜZDEN 15.000 NUFUSLU FÜSSEN ALMANYA'DA ROMANTİK YOLUN BAŞLANGICI KABUL EDİLİYOR.YAZIN OTEL BULMAK ADETA İMKANSIZ.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  BU YÜZDEN 15.000 NUFUSLU FÜSSEN ALMANYA'DA ROMANTİK YOLUN BAŞLANGICI KABUL EDİLİYOR.YAZIN OTEL BULMAK ADETA İMKANSIZ.

  TLSold
 • MODERN ALETLİ JİMLASTİĞİN KURUCUSU, ÜNLÜ SPOR ADAMI F.LUDWİG JAHN BU KENTTE YILLARCA ÇALIŞTI. KENTİN 4500 KADAR NUFUSU VAR.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  MODERN ALETLİ JİMLASTİĞİN KURUCUSU, ÜNLÜ SPOR ADAMI F.LUDWİG JAHN BU KENTTE YILLARCA ÇALIŞTI. KENTİN 4500 KADAR NUFUSU VAR.

  TLSold
 • 38.000 NUFUSLU KENTİN HALEN % 60 'I ORMANLARDAN OLUŞUYOR. ŞEHİRDEKİ TEKNİK ÜNİVERSİTEDE TAM 5200 ÖĞRENCİ VAR VE BÖLGE ALMANYA'NIN EN YEŞİL YERLERİNDEN.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  38.000 NUFUSLU KENTİN HALEN % 60 'I ORMANLARDAN OLUŞUYOR. ŞEHİRDEKİ TEKNİK ÜNİVERSİTEDE TAM 5200 ÖĞRENCİ VAR VE BÖLGE ALMANYA'NIN EN YEŞİL YERLERİNDEN.

  TLSold
 • SACHSEN WEİMAR DÜKALIĞI TARAFINDAN BAKAN YAPILAN GOETHE BU ŞEHRE TAM 28 KERE GELİP GİTMİŞ.EN SON 1831 DE SON DOĞUM GÜNÜNÜ YİNE BURADA KUTLAMIŞ.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  SACHSEN WEİMAR DÜKALIĞI TARAFINDAN BAKAN YAPILAN GOETHE BU ŞEHRE TAM 28 KERE GELİP GİTMİŞ.EN SON 1831 DE SON DOĞUM GÜNÜNÜ YİNE BURADA KUTLAMIŞ.

  TLSold
 • GOETHE BİR ŞİİRİNİ SADECE İLMENAU KENTİNE ADAMIŞ VE BÖLGEYİ, FAKİR İNSANLARI, ZOR ŞARTLARI ANLATMIŞ. BU TÜRDE GOETHE'NİN TEK ESERİ. ,

  Lot No: 24

  Lot: 24

  GOETHE BİR ŞİİRİNİ SADECE İLMENAU KENTİNE ADAMIŞ VE BÖLGEYİ, FAKİR İNSANLARI, ZOR ŞARTLARI ANLATMIŞ. BU TÜRDE GOETHE'NİN TEK ESERİ. ,

  TLSold
 • DANİMARKA SINIRINDA YER ALAN HUSBY MÖ 600 LERDE KURULMUŞ.VİKİNGLERİN BURAYI BİR GEÇİŞ LİMANI OLARAK KULLANDIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR.KENT SINIRDA ANCAK HEP ALMAN KALMIŞ

  Lot No: 25

  Lot: 25

  DANİMARKA SINIRINDA YER ALAN HUSBY MÖ 600 LERDE KURULMUŞ.VİKİNGLERİN BURAYI BİR GEÇİŞ LİMANI OLARAK KULLANDIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR.KENT SINIRDA ANCAK HEP ALMAN KALMIŞ

  TLSold
 • 2400 NUFUSLU HUSBY'DE İKİ İLKOKUL VAR, BİRİ DANİMARKALILARA AİT.SAVAŞ SONU BÖLGEDE KURULAN MAYIN TOPLAMA MERKEZİNDEKİ PATLAMADA TÜM CAMLAR KIRILMIŞ.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  2400 NUFUSLU HUSBY'DE İKİ İLKOKUL VAR, BİRİ DANİMARKALILARA AİT.SAVAŞ SONU BÖLGEDE KURULAN MAYIN TOPLAMA MERKEZİNDEKİ PATLAMADA TÜM CAMLAR KIRILMIŞ.

  TLSold
 • SADECE BİR KİLİSE VE TEK SINIFI OKULU OLAN YERLEŞİM 1970 YILINDA HUSBY KENTİNE BAĞLANMIŞ.O TARİHTE 75 KİŞİ YAŞIYORMUŞ.YERLEŞİM YERİ KERESTE İMALATI İÇİN KURULMUŞ.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  SADECE BİR KİLİSE VE TEK SINIFI OKULU OLAN YERLEŞİM 1970 YILINDA HUSBY KENTİNE BAĞLANMIŞ.O TARİHTE 75 KİŞİ YAŞIYORMUŞ.YERLEŞİM YERİ KERESTE İMALATI İÇİN KURULMUŞ.

  TLSold
 • AMMERGAU ALPLERİNDE YER ALAN 5400 KİŞİNİN YAŞADIĞI KENT ,1634 DE NUFUSUNUN YARISINI VEBA SALGININDA KAYBETMESİNİ BU PARAYLA ANLATMIŞ.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  AMMERGAU ALPLERİNDE YER ALAN 5400 KİŞİNİN YAŞADIĞI KENT ,1634 DE NUFUSUNUN YARISINI VEBA SALGININDA KAYBETMESİNİ BU PARAYLA ANLATMIŞ.

  TLSold
 • ETTAL MANASTIRI ŞEHRE ÇOK YAKIN.1330 DE KURULAN BENEDİKTEN MANASTIRI ÇİFTLİK, OTEL, PANSİYONLAR, SU ŞİŞELEME VE BİRA FABRİKASI SAHİBİ. AYRICA KENDİ OKULU DA VAR.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  ETTAL MANASTIRI ŞEHRE ÇOK YAKIN.1330 DE KURULAN BENEDİKTEN MANASTIRI ÇİFTLİK, OTEL, PANSİYONLAR, SU ŞİŞELEME VE BİRA FABRİKASI SAHİBİ. AYRICA KENDİ OKULU DA VAR.

  TLSold
 • YİNE KENTİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ 1100 LERDE BAŞLAYAN TAHTA İŞLEMECİLİĞİ.TAHTA ALETLER VE HEYKELLER BURADAN TÜM AVRUPAYA SATILMIŞ.HALEN ONUN DA OKULU VAR

  Lot No: 30

  Lot: 30

  YİNE KENTİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ 1100 LERDE BAŞLAYAN TAHTA İŞLEMECİLİĞİ.TAHTA ALETLER VE HEYKELLER BURADAN TÜM AVRUPAYA SATILMIŞ.HALEN ONUN DA OKULU VAR

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNİN GÜNEYİ AÇIK HAVA RESSAMLIĞI DENEN EVLERİ DIŞINI RESİMLERLE SÜSLEME SANATINDA RAKİPSİZDİR. BU KENTTE DE BİR ÇOK YAPI BU ŞEKİLDE SÜSLÜ

  Lot No: 31

  Lot: 31

  BAVYERA BÖLGESİNİN GÜNEYİ AÇIK HAVA RESSAMLIĞI DENEN EVLERİ DIŞINI RESİMLERLE SÜSLEME SANATINDA RAKİPSİZDİR. BU KENTTE DE BİR ÇOK YAPI BU ŞEKİLDE SÜSLÜ

  TLSold
 • 1878 DE TESDÜFEN SACCARİN ADLI SUNİ TATLANDIRICIYI BULAN KİMYAGER FAHLBERG 1886 DE İŞİ GENİŞLETİP FABRİKA KURAR, 1902 DE ÜRETİM YASAKLANINCA BİR SÜRE BASF'A ÇALIŞILIR

  Lot No: 32

  Lot: 32

  1878 DE TESDÜFEN SACCARİN ADLI SUNİ TATLANDIRICIYI BULAN KİMYAGER FAHLBERG 1886 DE İŞİ GENİŞLETİP FABRİKA KURAR, 1902 DE ÜRETİM YASAKLANINCA BİR SÜRE BASF'A ÇALIŞILIR

  TLSold
 • İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA SİS GAZI ÜRETEN FİRMA SAVAŞTAN SONRA DOĞU ALMANYA'DA BAŞARILI İLAÇ FİRMASI OLUR.ANCAK 1990 DAN SONRA PARÇALANIP SATILIR.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA SİS GAZI ÜRETEN FİRMA SAVAŞTAN SONRA DOĞU ALMANYA'DA BAŞARILI İLAÇ FİRMASI OLUR.ANCAK 1990 DAN SONRA PARÇALANIP SATILIR.

  TLSold
 • HOF KENTİNE BAĞLI KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN STAMMBACH AMERİKA'YA GÖÇ EDEN NUFUSUNUN FAZLALIĞI İLE BİLİNİYOR. NOTGELDLERİ İLGİNÇ. 99 PF ALIŞILDIK BİR DEĞER DEĞİL.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  HOF KENTİNE BAĞLI KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN STAMMBACH AMERİKA'YA GÖÇ EDEN NUFUSUNUN FAZLALIĞI İLE BİLİNİYOR. NOTGELDLERİ İLGİNÇ. 99 PF ALIŞILDIK BİR DEĞER DEĞİL.

  TLSold
 • İLK DÖNEM NOTGELDLERE İLGİNÇ BİR ÖRNEK DAHA .KARTON,ELLE DAMGALANMIŞ, ANCAK ÖDEME TARİHİ AY VE GÜN OLARAK YAZILMIŞ.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  İLK DÖNEM NOTGELDLERE İLGİNÇ BİR ÖRNEK DAHA .KARTON,ELLE DAMGALANMIŞ, ANCAK ÖDEME TARİHİ AY VE GÜN OLARAK YAZILMIŞ.

  TLSold
 • 1213 DE YAPIMINA BAŞLANAN KATEDRALİ UNESCO KÜLTÜR MİRASINDA YER ALAN NAUMBURG ARMASI ANAHTAR VE KILIÇ. BURAYA ANCAK KILIÇ ZORU İLE GİRİLEBİLİR MESAJI VERİYOR.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  1213 DE YAPIMINA BAŞLANAN KATEDRALİ UNESCO KÜLTÜR MİRASINDA YER ALAN NAUMBURG ARMASI ANAHTAR VE KILIÇ. BURAYA ANCAK KILIÇ ZORU İLE GİRİLEBİLİR MESAJI VERİYOR.

  TLSold
 • EN KUZEYDEKİ ALMAN ÜZÜM BAĞLARI BURADA.KÖYÜ KUŞATAN DÜŞMANA RİCAYA GİDİP KİRAZ HEDİYE EDEN ÇOCUKLARIN BU RİCASI YERİNE GETİRİLMİŞ, KİRAZ FESTİVALİ BUNUN ANISINA

  Lot No: 37

  Lot: 37

  EN KUZEYDEKİ ALMAN ÜZÜM BAĞLARI BURADA.KÖYÜ KUŞATAN DÜŞMANA RİCAYA GİDİP KİRAZ HEDİYE EDEN ÇOCUKLARIN BU RİCASI YERİNE GETİRİLMİŞ, KİRAZ FESTİVALİ BUNUN ANISINA

  TLSold
 • KARTON PARASI BAYKUŞ İLE SÜSLENEN UELZEN AYRICA KENTİN TREN İSTASYONU BİNASINI ÜNLÜ MİMAR AVUSTURYALI HUNDERTWASSER' İN YAPMASI İLE TANINIYOR.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  KARTON PARASI BAYKUŞ İLE SÜSLENEN UELZEN AYRICA KENTİN TREN İSTASYONU BİNASINI ÜNLÜ MİMAR AVUSTURYALI HUNDERTWASSER' İN YAPMASI İLE TANINIYOR.

  TLSold
 • BATI BÖLGESİNDE, BİR DÖNEM HANSA TİCARET BİRLİĞİ ÜYESİ OLAN ŞİMDİ HER YIL YAPILAN RUHR BÖLGE FESTİVALİNİN EV SAHİBİ ZENGİN BİR KENT

  Lot No: 39

  Lot: 39

  BATI BÖLGESİNDE, BİR DÖNEM HANSA TİCARET BİRLİĞİ ÜYESİ OLAN ŞİMDİ HER YIL YAPILAN RUHR BÖLGE FESTİVALİNİN EV SAHİBİ ZENGİN BİR KENT

  TLSold
 • 809 YILINDA ALMANLAR BATI İLE ARALARINA HAYALİ BİR SINIR ÇİZMİŞ VE BUNA LİMES SAXONİAL ADINI VERMİŞ, SINIR KOBERG'TEN DE GEÇİYOR VE HARİTASI PARAYA BASILMIŞ.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  809 YILINDA ALMANLAR BATI İLE ARALARINA HAYALİ BİR SINIR ÇİZMİŞ VE BUNA LİMES SAXONİAL ADINI VERMİŞ, SINIR KOBERG'TEN DE GEÇİYOR VE HARİTASI PARAYA BASILMIŞ.

  TLSold
 • HAYAT SADECE GÜNEŞLİ GÜNLER GETİRMEZ,KARANLIK DA YAŞANIR, ONUN İÇİN FIRTINA VE KARANLIKTA GÜNEŞİN TEKRAR DOĞACAĞINI DÜŞÜN  (PARANIN ÜZERİNDEN)

  Lot No: 41

  Lot: 41

  HAYAT SADECE GÜNEŞLİ GÜNLER GETİRMEZ,KARANLIK DA YAŞANIR, ONUN İÇİN FIRTINA VE KARANLIKTA GÜNEŞİN TEKRAR DOĞACAĞINI DÜŞÜN (PARANIN ÜZERİNDEN)

  TLSold
 • 3000 KİŞİLİK NUFUSU İLE KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN BREHNA'DA EN BÜYÜK TİCARİ YATIRIM RÜZGAR DEĞİRMENLERİ İMİŞ.HALEN DERMAPHARM ADLI İLAÇ FİRMASININ BİR FABRİKASI VAR.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  3000 KİŞİLİK NUFUSU İLE KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN BREHNA'DA EN BÜYÜK TİCARİ YATIRIM RÜZGAR DEĞİRMENLERİ İMİŞ.HALEN DERMAPHARM ADLI İLAÇ FİRMASININ BİR FABRİKASI VAR.

  TLSold
 • MARTİN LUTHER'İN EŞİ KATHARİNA VON BORA KÜÇÜK YAŞLARDA BURADA MANASTIRDA DÖRT YIL KALMIŞ. BU ONUN İÇİN HATIRA PARA BASILMASINA VE MÜZE AÇILMASINA NEDEN OLMUŞ.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  MARTİN LUTHER'İN EŞİ KATHARİNA VON BORA KÜÇÜK YAŞLARDA BURADA MANASTIRDA DÖRT YIL KALMIŞ. BU ONUN İÇİN HATIRA PARA BASILMASINA VE MÜZE AÇILMASINA NEDEN OLMUŞ.

  TLSold
 • 5800 NUFUSLU ,MÖ.700 DEN BERİ YERLEŞİM YERİ OLAN WESTERBURG ÇEŞİTLİ EL SANATLARI ÜRÜNLERİ İLE ORTAÇAĞDA ÜN KAZANMIŞ. BURADA DÜZENLENEN PANAYIRLAR ÇOK İLGİ ÇEKMİŞ.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  5800 NUFUSLU ,MÖ.700 DEN BERİ YERLEŞİM YERİ OLAN WESTERBURG ÇEŞİTLİ EL SANATLARI ÜRÜNLERİ İLE ORTAÇAĞDA ÜN KAZANMIŞ. BURADA DÜZENLENEN PANAYIRLAR ÇOK İLGİ ÇEKMİŞ.

  TLSold
 • ŞEHİRDE GOTİK VE RÖNESANS USLUBUNDA BİRBİRİNDEN GÜZEL 500 KADAR YAPI BULUNUYOR.GEÇMİŞİ İLE GURUR DUYAN BİR ŞEHİR

  Lot No: 45

  Lot: 45

  ŞEHİRDE GOTİK VE RÖNESANS USLUBUNDA BİRBİRİNDEN GÜZEL 500 KADAR YAPI BULUNUYOR.GEÇMİŞİ İLE GURUR DUYAN BİR ŞEHİR

  TLSold
 • BUNA RAĞMEN KENTTE HARD ROCK KONSERLERİ GELENEKSEL HAL ALMIŞ.İKİ AYRI FESTİVAL ÇEVREDEKİ GENÇLERİ HER YIL BURAYA TOPLUYOR.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  BUNA RAĞMEN KENTTE HARD ROCK KONSERLERİ GELENEKSEL HAL ALMIŞ.İKİ AYRI FESTİVAL ÇEVREDEKİ GENÇLERİ HER YIL BURAYA TOPLUYOR.

  TLSold
 • AYNI RESMİ BİR ÇOK FARKLI RENKTE BASARAK SERİ OLUŞTURAN GEMÜNDEN PARASININ GEÇERLİLİK TARİHİNİ BARIŞTAN ALTI AY SONRAYA KADAR SINIRLAMIŞ.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  AYNI RESMİ BİR ÇOK FARKLI RENKTE BASARAK SERİ OLUŞTURAN GEMÜNDEN PARASININ GEÇERLİLİK TARİHİNİ BARIŞTAN ALTI AY SONRAYA KADAR SINIRLAMIŞ.

  TLSold
 • BAUERNKRİEG (ÇİFTÇİ SAVAŞLARI) OLARAK BİLİNEN VE 75.000 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN SAVAŞLAR EZİLEN ÇİFTÇİ VE HALKIN SOYLULARA, TOPRAK SAHİPLERİNE KARŞI ÇIKMASIDIR

  Lot No: 48

  Lot: 48

  BAUERNKRİEG (ÇİFTÇİ SAVAŞLARI) OLARAK BİLİNEN VE 75.000 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN SAVAŞLAR EZİLEN ÇİFTÇİ VE HALKIN SOYLULARA, TOPRAK SAHİPLERİNE KARŞI ÇIKMASIDIR

  TLSold
 • 1524-25 ARASINDAKİ BU BAŞKALDIRI OLUMLU SONUÇLAR VERMİŞ, YENİ DÜZENLEMELER YAPILMIŞTIR.MÜHLHAUSEN BU HAREKETİN BAŞLANGIÇ NOKTALARINDAN BİRİDİR.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  1524-25 ARASINDAKİ BU BAŞKALDIRI OLUMLU SONUÇLAR VERMİŞ, YENİ DÜZENLEMELER YAPILMIŞTIR.MÜHLHAUSEN BU HAREKETİN BAŞLANGIÇ NOKTALARINDAN BİRİDİR.

  TLSold
 • ZWÖNİTZ VE ÇEVRESİNDEKİ ESNAF ÇAREYİ KENDİ PARASINI BASMAKTA BULMUŞ.ÖDEME YERİ OLARAK ZWÖNİTZ ECZAHANESİ GÖSTERİLMİŞ. TARİH, NO YOK, ÇİL, KARTON, NADİR

  Lot No: 50

  Lot: 50

  ZWÖNİTZ VE ÇEVRESİNDEKİ ESNAF ÇAREYİ KENDİ PARASINI BASMAKTA BULMUŞ.ÖDEME YERİ OLARAK ZWÖNİTZ ECZAHANESİ GÖSTERİLMİŞ. TARİH, NO YOK, ÇİL, KARTON, NADİR

  TLSold
 • WİTTEN TAM BİR GELİŞMİŞ SANAYİ ŞEHRİ. HEMEN HER DALDA ÜRETİM YAPAN FABRİKALAR VAR. 2 MİLYON MARK 13.8.1923 TARİHLİ

  Lot No: 51

  Lot: 51

  WİTTEN TAM BİR GELİŞMİŞ SANAYİ ŞEHRİ. HEMEN HER DALDA ÜRETİM YAPAN FABRİKALAR VAR. 2 MİLYON MARK 13.8.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • 10 EYLÜL 1923 DE 50 MİLYON MARK BASILMIŞ, İMZALAR AYNI, SERİ NUMARASINDAN ÖNCE BİR İŞARET VE SONRA 5 Lİ YILDIZ VAR.BU KENTİN TÜM PARALARINDA AYNI

  Lot No: 52

  Lot: 52

  10 EYLÜL 1923 DE 50 MİLYON MARK BASILMIŞ, İMZALAR AYNI, SERİ NUMARASINDAN ÖNCE BİR İŞARET VE SONRA 5 Lİ YILDIZ VAR.BU KENTİN TÜM PARALARINDA AYNI

  TLSold
 • 100 MİLYON MARKIN TARİHİ DE AYNI .KENTİN ÇIKARDIĞI İLK PARALAR GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA BİRAZ ACELEYE GELDİĞİ BELLİ.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  100 MİLYON MARKIN TARİHİ DE AYNI .KENTİN ÇIKARDIĞI İLK PARALAR GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA BİRAZ ACELEYE GELDİĞİ BELLİ.

  TLSold
 • ÖZELLİKLE DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE KAMYON ÜRETİMİ İLE ÖN PLANA ÇIKAN KENTİN 500.000 MARKI 7.8.1923 TARİHLİ

  Lot No: 54

  Lot: 54

  ÖZELLİKLE DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE KAMYON ÜRETİMİ İLE ÖN PLANA ÇIKAN KENTİN 500.000 MARKI 7.8.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • YEŞİLİ BOL BİR KENT OLAN MANNHEİM İÇİN BADEN BANKASININ BASTIĞI 10.000 MARK ÖN VE ARKA YÜZÜNDEKİ RESİMLERİ İLE DİKKATİ ÇEKİYOR.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  YEŞİLİ BOL BİR KENT OLAN MANNHEİM İÇİN BADEN BANKASININ BASTIĞI 10.000 MARK ÖN VE ARKA YÜZÜNDEKİ RESİMLERİ İLE DİKKATİ ÇEKİYOR.

  TLSold
 • ALMAN BAŞKENTİ ÇOK SADE PARALARI İLE ÜNLÜ. KÜÇÜK NOTGELDLERDE ÖZENLİ PARALAR YÜKSEK ENFLASYON DÖNEMİNDE YERİNİ BASİT BASKILARA BIRAKMIŞ.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  ALMAN BAŞKENTİ ÇOK SADE PARALARI İLE ÜNLÜ. KÜÇÜK NOTGELDLERDE ÖZENLİ PARALAR YÜKSEK ENFLASYON DÖNEMİNDE YERİNİ BASİT BASKILARA BIRAKMIŞ.

  TLSold
 • ORTA ALMANYA LİNYİT KÖMÜRÜ SENDİKASI AĞUSTOS AYINDA 10 MİLYON MARKI 4 İMZA İLE ÇIKARMIŞ.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  ORTA ALMANYA LİNYİT KÖMÜRÜ SENDİKASI AĞUSTOS AYINDA 10 MİLYON MARKI 4 İMZA İLE ÇIKARMIŞ.

  TLSold
 • AVRUPA'NIN ORTA ÇAĞDA EN YAYGIN YAHUDİ NUFUSU BU KENTE YERLEŞMİŞ. 1 MİLYON MARK 8.8.1923 TARİHLİ

  Lot No: 58

  Lot: 58

  AVRUPA'NIN ORTA ÇAĞDA EN YAYGIN YAHUDİ NUFUSU BU KENTE YERLEŞMİŞ. 1 MİLYON MARK 8.8.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • KENTİN 1918 DE BASTIĞI 20 MARK ÇOK DAHA GÜZEL.ÇİL VE SANIRIM TEDAVÜLE ÇIKMADAN İPTAL EDİLMİŞ.BU KONUDA BİR NOT BULAMADIM.ANCAK KATALOGLARDA VAR.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  KENTİN 1918 DE BASTIĞI 20 MARK ÇOK DAHA GÜZEL.ÇİL VE SANIRIM TEDAVÜLE ÇIKMADAN İPTAL EDİLMİŞ.BU KONUDA BİR NOT BULAMADIM.ANCAK KATALOGLARDA VAR.

  TLSold
 • 1918 TARİHLİ 5 MARK BİRİ ISLAK İKİ İMZAYA SAHİP YİNE ISLAK ŞEHİR MÜHÜRÜ VURULMUŞ.KENTİN ARMASINDA AV UYARISI İÇİN KULLANILAN İKİ BORU YER ALIYOR.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  1918 TARİHLİ 5 MARK BİRİ ISLAK İKİ İMZAYA SAHİP YİNE ISLAK ŞEHİR MÜHÜRÜ VURULMUŞ.KENTİN ARMASINDA AV UYARISI İÇİN KULLANILAN İKİ BORU YER ALIYOR.

  TLSold
 • ADI ARTIK ANNABERG-BUCHHOLZ OLAN KENTİN EN ÜNLÜ YAPISI 1525 DE YAPILAN GEÇ GOTİK USLUBUNDAKİ KATEDRALİ.5 MARK 1.11.1918 TARİHLİ

  Lot No: 61

  Lot: 61

  ADI ARTIK ANNABERG-BUCHHOLZ OLAN KENTİN EN ÜNLÜ YAPISI 1525 DE YAPILAN GEÇ GOTİK USLUBUNDAKİ KATEDRALİ.5 MARK 1.11.1918 TARİHLİ

  TLSold
 • ADINI SULM DAĞLARDAN GELEN SULM NEHRİNİN NECKAR IRMAHINA KARIŞTIĞI NOKTADA KURULDUĞU İÇİN BURADAN ALAN KENTİN 5 MARKI ÇİL VE NADİR

  Lot No: 62

  Lot: 62

  ADINI SULM DAĞLARDAN GELEN SULM NEHRİNİN NECKAR IRMAHINA KARIŞTIĞI NOKTADA KURULDUĞU İÇİN BURADAN ALAN KENTİN 5 MARKI ÇİL VE NADİR

  TLSold
 • NOTGELD SADECE ÇIKARILDIĞI YERLEŞİMDE GEÇİYORDU.REMSCHEİD BUNU AYRICA SOL ORTADAKİ MÜHÜRLE TEKRAR ETMİŞ. 15.11.1918 20 MARK

  Lot No: 63

  Lot: 63

  NOTGELD SADECE ÇIKARILDIĞI YERLEŞİMDE GEÇİYORDU.REMSCHEİD BUNU AYRICA SOL ORTADAKİ MÜHÜRLE TEKRAR ETMİŞ. 15.11.1918 20 MARK

  TLSold
 • ALMANYA İŞGAL EDİLDİĞİNDE RUSLAR YAKLAŞIK 27.300 SUÇLU ALMANI BURADA HAPSE ATTI.BUNLARIN 3000'İ ÖLDÜ.DOĞU ALMANYA ZAMANINDA DA HAPİSHANESİ ÖNEMLİ BİR KENTTİ.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  ALMANYA İŞGAL EDİLDİĞİNDE RUSLAR YAKLAŞIK 27.300 SUÇLU ALMANI BURADA HAPSE ATTI.BUNLARIN 3000'İ ÖLDÜ.DOĞU ALMANYA ZAMANINDA DA HAPİSHANESİ ÖNEMLİ BİR KENTTİ.

  TLSold
 • HALEN JENA KENTİNİN İLÇESİ OLAN LOBEDA BİR DÖNEM AYRI BİR ŞEHİR OLARAK BİLİNİYORDU. LOBEDA SOSİSİ EN ÜNLÜ ÜRÜNLERİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  HALEN JENA KENTİNİN İLÇESİ OLAN LOBEDA BİR DÖNEM AYRI BİR ŞEHİR OLARAK BİLİNİYORDU. LOBEDA SOSİSİ EN ÜNLÜ ÜRÜNLERİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • ARMADA MERYEM ANA VE BEBEK İSA İLE ALTTA BİR ASLAN VAR. ASLAN ARMADA SİYAH, KAHVE FİRMASI HAG İSE SARI OLARAK KULLANMIŞ.BU NOTGELD'TE SARI OLMASI İLGİNÇ.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  ARMADA MERYEM ANA VE BEBEK İSA İLE ALTTA BİR ASLAN VAR. ASLAN ARMADA SİYAH, KAHVE FİRMASI HAG İSE SARI OLARAK KULLANMIŞ.BU NOTGELD'TE SARI OLMASI İLGİNÇ.

  TLSold
 • 11.000 NUFUSLU KENTİN ESKİDEN ÖNEMLİ OLAN TEKSTİL FABRİKALARI SATILMIŞ, BAŞKA ENDÜSTRİ PEK YOK.KENTİN BİR ÖZELLİĞİ DE ARMASININ OLMAMASI.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  11.000 NUFUSLU KENTİN ESKİDEN ÖNEMLİ OLAN TEKSTİL FABRİKALARI SATILMIŞ, BAŞKA ENDÜSTRİ PEK YOK.KENTİN BİR ÖZELLİĞİ DE ARMASININ OLMAMASI.

  TLSold
 • HER YIL MAYIS AYININ 2.PAZAR GÜNÜ BURADA BİSİKLETGÜNÜ KUTLANIYOR. 10.000 KİŞİNİN KATILDIĞI YARIŞLAR 23 KM.LİK PARKURDA YAPILIYOR VE HER YAŞTAN KATILAN VAR.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  HER YIL MAYIS AYININ 2.PAZAR GÜNÜ BURADA BİSİKLETGÜNÜ KUTLANIYOR. 10.000 KİŞİNİN KATILDIĞI YARIŞLAR 23 KM.LİK PARKURDA YAPILIYOR VE HER YAŞTAN KATILAN VAR.

  TLSold
 • KUZEYİN TİCARET KRALI KESİNLİKLE LÜBECK OLARAK BİLİNİR.HANSA BİRLİĞİNİN MERKEZİ, KUZEY GÜNEY YOLLARININ ARASINDAKİ KENT TİCARET İLE ÇOK ZENGİNLEŞTİ.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  KUZEYİN TİCARET KRALI KESİNLİKLE LÜBECK OLARAK BİLİNİR.HANSA BİRLİĞİNİN MERKEZİ, KUZEY GÜNEY YOLLARININ ARASINDAKİ KENT TİCARET İLE ÇOK ZENGİNLEŞTİ.

  TLSold
 • NUFUSU 215.000 OLAN ,BİR ÜNİVERSİTESİ BULUNAN LÜBECK ESKİ KENT MERKEZİ UNESCO KÜLTÜR MİRASINA GİREN İLK ŞEHİRLERDEN BİRİ.MERKEZDE 1000 ÜN ÜZERİNDE ESKİ YAPI VAR.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  NUFUSU 215.000 OLAN ,BİR ÜNİVERSİTESİ BULUNAN LÜBECK ESKİ KENT MERKEZİ UNESCO KÜLTÜR MİRASINA GİREN İLK ŞEHİRLERDEN BİRİ.MERKEZDE 1000 ÜN ÜZERİNDE ESKİ YAPI VAR.

  TLSold
 • ŞEHRİN EN ÖNEMLİ YAPISI 16.YY DAN KALMA HOLSTEN KAPISI DEV BİR GİRİŞ.HALEN MÜZE OLARAK KULLANILIYOR.ŞEHRİN ÖNEMLİ BİR SEMBOLÜ.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  ŞEHRİN EN ÖNEMLİ YAPISI 16.YY DAN KALMA HOLSTEN KAPISI DEV BİR GİRİŞ.HALEN MÜZE OLARAK KULLANILIYOR.ŞEHRİN ÖNEMLİ BİR SEMBOLÜ.

  TLSold
 • 800 LÜ YILLARDA SLAV YERLEŞİMCİLER TARAFINDAN KURULAN KENTİN TARİHİ SAVAŞLARDAN ÇOK TİCARİ ÇEKİŞMELERLE GEÇMİŞ.AYRICA KENTİN YARIDAN FAZLASI ORMANLARLA KAPLI

  Lot No: 72

  Lot: 72

  800 LÜ YILLARDA SLAV YERLEŞİMCİLER TARAFINDAN KURULAN KENTİN TARİHİ SAVAŞLARDAN ÇOK TİCARİ ÇEKİŞMELERLE GEÇMİŞ.AYRICA KENTİN YARIDAN FAZLASI ORMANLARLA KAPLI

  TLSold
 • 1921 KUZEY HAFTASI FUARI İÇİN ÇIKARILAN PARA AYNI ZAMANDA GEMİCİLİĞİN ÖNEMİNİ GÖSTERİYOR.ŞEHİRDE TERSANELER VE NAKLİYE DEPOLARI ÇOK ÖNEMLİ YER TUTUYOR.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  1921 KUZEY HAFTASI FUARI İÇİN ÇIKARILAN PARA AYNI ZAMANDA GEMİCİLİĞİN ÖNEMİNİ GÖSTERİYOR.ŞEHİRDE TERSANELER VE NAKLİYE DEPOLARI ÇOK ÖNEMLİ YER TUTUYOR.

  TLSold
 • 1407 YILINDA BADEM EZMESİNİ İLK YAPANIN LÜBECK OLDUĞU SÖYLENİYOR.ANCAK BAZI KAYNAKLAR BADEM EZMESİNİN ORTADOĞU, BAZILARI YAHUDİLERİN OLDUĞUNU YAZAR.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  1407 YILINDA BADEM EZMESİNİ İLK YAPANIN LÜBECK OLDUĞU SÖYLENİYOR.ANCAK BAZI KAYNAKLAR BADEM EZMESİNİN ORTADOĞU, BAZILARI YAHUDİLERİN OLDUĞUNU YAZAR.

  TLSold
 • KENTİN TİCARET BANKASININ 1917 TARİHLİ KARTON NOTGELDİ ÇİL, 50 PF DEĞERİNDE, DÖNEM PARALARINA GÜZEL BİR ÖRNEK.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  KENTİN TİCARET BANKASININ 1917 TARİHLİ KARTON NOTGELDİ ÇİL, 50 PF DEĞERİNDE, DÖNEM PARALARINA GÜZEL BİR ÖRNEK.

  TLSold
 • 1917 TARİHLİ BİR BAŞKA PARA ARTEN KENTİNDEN, PARALAR YIPRANMIŞ, HATTA SOL ALT KÖŞEDEKİ ISLAK MÜHÜRLER SİLİNMEYE YÜZ TUTMUŞ, AMA DEĞİŞİK ÖRNEKLER

  Lot No: 76

  Lot: 76

  1917 TARİHLİ BİR BAŞKA PARA ARTEN KENTİNDEN, PARALAR YIPRANMIŞ, HATTA SOL ALT KÖŞEDEKİ ISLAK MÜHÜRLER SİLİNMEYE YÜZ TUTMUŞ, AMA DEĞİŞİK ÖRNEKLER

  TLSold
 • 75.000 NUFUSLU KENTTE İKİ ÜNİVERSİTEDE TAM 12.000 ÖĞRNCİ BULUNUYOR. LÜNEBURG BİR TİCARET VE HANSA ŞEHRİ BU YÜZDEN ZENGİNLEŞMİŞ.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  75.000 NUFUSLU KENTTE İKİ ÜNİVERSİTEDE TAM 12.000 ÖĞRNCİ BULUNUYOR. LÜNEBURG BİR TİCARET VE HANSA ŞEHRİ BU YÜZDEN ZENGİNLEŞMİŞ.

  TLSold
 • 1000 YILDAN FAZLA BİR TUZCULUK GELENEĞİ OLAN KENT ÇAMUR BANYOLARI İLE DE ÜNLÜ.ESKİDEN TUZ KAYNATILAN DEV TENCERELERLE İLGİLİ ÖZEL KUTLAMA GÜNLERİ VAR.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  1000 YILDAN FAZLA BİR TUZCULUK GELENEĞİ OLAN KENT ÇAMUR BANYOLARI İLE DE ÜNLÜ.ESKİDEN TUZ KAYNATILAN DEV TENCERELERLE İLGİLİ ÖZEL KUTLAMA GÜNLERİ VAR.

  TLSold
 • ORTAÇAĞDA BEZ ÜRETİMİ İLE ZENGİN BİR KENT OLAN FRİEDBERG 1180 DE YAPILAN VE ALMANYA'NIN EN BÜYÜK KALELERİNDEN BİRİ OLAN ŞATO VE KALESİ İLE GURUR DUYUYOR.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  ORTAÇAĞDA BEZ ÜRETİMİ İLE ZENGİN BİR KENT OLAN FRİEDBERG 1180 DE YAPILAN VE ALMANYA'NIN EN BÜYÜK KALELERİNDEN BİRİ OLAN ŞATO VE KALESİ İLE GURUR DUYUYOR.

  TLSold
 • ORTA ALMANYA'DAKİ KENT 32.000 NUFUSA SAHİP, TAM 31 AYRI SPOR KULUBÜ VAR VE BUNLARA 12.000 KİŞİ ÜYE, YANİ SPOR BURANIN EN ÖNEMLİ AKTİVİTELERİNDEN

  Lot No: 80

  Lot: 80

  ORTA ALMANYA'DAKİ KENT 32.000 NUFUSA SAHİP, TAM 31 AYRI SPOR KULUBÜ VAR VE BUNLARA 12.000 KİŞİ ÜYE, YANİ SPOR BURANIN EN ÖNEMLİ AKTİVİTELERİNDEN

  TLSold
 • 5 MARK, 27.1.1921 TARİHLİ, BU EBAD VE TARİH İÇİN ALIŞILMADIK BİR DEĞER. ÇİL VE NADİR.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  5 MARK, 27.1.1921 TARİHLİ, BU EBAD VE TARİH İÇİN ALIŞILMADIK BİR DEĞER. ÇİL VE NADİR.

  TLSold
 • MERKEZİ BİR KONUMDA BULUNAN DESSAU BU YÜZDEN PEK ÇOK SAVAŞA ŞAHİT OLMUŞ. REFORM SAVAŞLARINDA ADETA SAVAŞIN MERKEZİ DURUMUNDA KALMIŞ.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  MERKEZİ BİR KONUMDA BULUNAN DESSAU BU YÜZDEN PEK ÇOK SAVAŞA ŞAHİT OLMUŞ. REFORM SAVAŞLARINDA ADETA SAVAŞIN MERKEZİ DURUMUNDA KALMIŞ.

  TLSold
 • 1844 DEN İTİTBAREN SANAYİ YATIRIMLARI BAŞLAMIŞ.MAKİNA, VAGON, ŞEKER FABRİKALARI DERKEN 1915 JUNKERS UÇAK FABRİKASI KURULMUŞ VE 1945 DE SAVAŞTA HEPSİ YIKILMIŞ.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  1844 DEN İTİTBAREN SANAYİ YATIRIMLARI BAŞLAMIŞ.MAKİNA, VAGON, ŞEKER FABRİKALARI DERKEN 1915 JUNKERS UÇAK FABRİKASI KURULMUŞ VE 1945 DE SAVAŞTA HEPSİ YIKILMIŞ.

  TLSold
 • FRANKFURT KENTİNİN DOĞUDAKİ ADAŞI TAM POLONYA SINIRINDA.ODER NEHRİNİN BATISI FRANKFURT A.O, DOĞUSU İSE SLUBİCE ADLI POLONYA KENTİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  FRANKFURT KENTİNİN DOĞUDAKİ ADAŞI TAM POLONYA SINIRINDA.ODER NEHRİNİN BATISI FRANKFURT A.O, DOĞUSU İSE SLUBİCE ADLI POLONYA KENTİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • 3300 KİŞİNİN YAŞADIĞI POLONYA'DAKİ ADI İLE İNSKO CIVARINDA BİR TABİAT KORUMA ALANI VE 10 KADAR KÜÇÜK GÖL BULUNUYOR. GEÇİM YOLU TARIM VE BALIKÇILIK

  Lot No: 85

  Lot: 85

  3300 KİŞİNİN YAŞADIĞI POLONYA'DAKİ ADI İLE İNSKO CIVARINDA BİR TABİAT KORUMA ALANI VE 10 KADAR KÜÇÜK GÖL BULUNUYOR. GEÇİM YOLU TARIM VE BALIKÇILIK

  TLSold
 • KENT 1421 DE KURULMUŞ.1682 DE YIKILAN KİLİSEYİ YENİDEN YAPABİLMEK İÇİN UZUN SÜRE BEKLEMELERİ GEREKMİŞ, ZOR BİR COĞRAFYADA YER ALAN BİR YERLEŞİM.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  KENT 1421 DE KURULMUŞ.1682 DE YIKILAN KİLİSEYİ YENİDEN YAPABİLMEK İÇİN UZUN SÜRE BEKLEMELERİ GEREKMİŞ, ZOR BİR COĞRAFYADA YER ALAN BİR YERLEŞİM.

  TLSold
 • HOYM KENTİ 10 PF LİK PARASINI İKİYE BÖLÜNECEK ŞEKİLDE BASMIŞ, İKİ AYRI 5 PF OLARAK KULLANILMIŞ. BÖLÜNMEYİ BİR ÇİFT AYAKKABININ AYRILMASI GİBİ BETİMLEMİŞLER.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  HOYM KENTİ 10 PF LİK PARASINI İKİYE BÖLÜNECEK ŞEKİLDE BASMIŞ, İKİ AYRI 5 PF OLARAK KULLANILMIŞ. BÖLÜNMEYİ BİR ÇİFT AYAKKABININ AYRILMASI GİBİ BETİMLEMİŞLER.

  TLSold
 • KÜÇÜK KÖY BİR NEHİR KIYISINDA KURULMUŞ VE HESSEN BÖLGESİNDE. RESİMDE ÖLÜM DÖŞEĞİNDEKİ HASTAYA BAKAN RAHİBENİN YÜZÜNE DİKKAT.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  KÜÇÜK KÖY BİR NEHİR KIYISINDA KURULMUŞ VE HESSEN BÖLGESİNDE. RESİMDE ÖLÜM DÖŞEĞİNDEKİ HASTAYA BAKAN RAHİBENİN YÜZÜNE DİKKAT.

  TLSold
 • KUZEYDE PİNNEBEREG KENTİNE BAĞLI KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN HEMDİNGEN GENİŞ TOPRAKLARA ,KORUMA ALANLARINA, ORMAN VE BATAKLIKLARA SAHİP.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  KUZEYDE PİNNEBEREG KENTİNE BAĞLI KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN HEMDİNGEN GENİŞ TOPRAKLARA ,KORUMA ALANLARINA, ORMAN VE BATAKLIKLARA SAHİP.

  TLSold
 • BU ÇEVREYE BÜYÜK BİR VAHŞİ YAŞAM İMKANI SAĞLIYOR. ÜNLÜ ŞAİR HERMANN LÖNS BURALAR İÇİNDE ÇOK GÜZEL ŞİİRLER YAZMIŞ.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  BU ÇEVREYE BÜYÜK BİR VAHŞİ YAŞAM İMKANI SAĞLIYOR. ÜNLÜ ŞAİR HERMANN LÖNS BURALAR İÇİNDE ÇOK GÜZEL ŞİİRLER YAZMIŞ.

  TLSold
 • BU ŞEHİRDE MADENCİLİKTEN ENDÜSTRİYE GEÇİŞ ÇOK GÜZEL SAĞLANMIŞ. 800 YIL ÇEVRE SADECE MADENCİLİK YAPMIŞ, BUNUNLA GEÇİNMİŞ.BÖYLECE BÜYÜK BİRİKİM SAĞLAMIŞ

  Lot No: 91

  Lot: 91

  BU ŞEHİRDE MADENCİLİKTEN ENDÜSTRİYE GEÇİŞ ÇOK GÜZEL SAĞLANMIŞ. 800 YIL ÇEVRE SADECE MADENCİLİK YAPMIŞ, BUNUNLA GEÇİNMİŞ.BÖYLECE BÜYÜK BİRİKİM SAĞLAMIŞ

  TLSold
 • KÖMÜRÜN GİDEREK ÖNEMİNİ YİTİRMESİ, MADENLERİN KAPANMASI ÇOK GENİŞ TOPRAKLARA, ORMANLARA VE TEKNİK ÜNİVERSİTEYE SAHİP KENTE YENİ İMKANLAR SUNMUŞ.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  KÖMÜRÜN GİDEREK ÖNEMİNİ YİTİRMESİ, MADENLERİN KAPANMASI ÇOK GENİŞ TOPRAKLARA, ORMANLARA VE TEKNİK ÜNİVERSİTEYE SAHİP KENTE YENİ İMKANLAR SUNMUŞ.

  TLSold
 • BU GÜN 40.000 KİŞİLİK KENTTE YARI İLETKEN VE SOLAR TEKNOLOJİSİ ÇOK İLERLEMİŞ, SAKSONYA'NIN SİLİKON VADİSİ OLARAK TANINIYOR.PEK ÇOK TEKNOLOJİ ŞİRKETİ KURULMUŞ.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  BU GÜN 40.000 KİŞİLİK KENTTE YARI İLETKEN VE SOLAR TEKNOLOJİSİ ÇOK İLERLEMİŞ, SAKSONYA'NIN SİLİKON VADİSİ OLARAK TANINIYOR.PEK ÇOK TEKNOLOJİ ŞİRKETİ KURULMUŞ.

  TLSold
 • ESKİ ŞEHİR MERKEZİ VE MADEN OCAKLARI UNESCO KÜLTÜR VARLIĞI OLARAK KORUMAYA ALINMIŞ.KENT MODERN VE ZENGİN BİR ŞEKİLDE YAŞAMINA DEVAM EDİYOR.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  ESKİ ŞEHİR MERKEZİ VE MADEN OCAKLARI UNESCO KÜLTÜR VARLIĞI OLARAK KORUMAYA ALINMIŞ.KENT MODERN VE ZENGİN BİR ŞEKİLDE YAŞAMINA DEVAM EDİYOR.

  TLSold
 • NECKAR NEHRİ KIYISINDA, STUTTGART YAKINLARINDA, NUFUSUNUN YARIDAN FAZLASI ALMAN OLMAYANLARDAN OLUŞAN SAKİN VE DÜZENLİ BİR KENT.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  NECKAR NEHRİ KIYISINDA, STUTTGART YAKINLARINDA, NUFUSUNUN YARIDAN FAZLASI ALMAN OLMAYANLARDAN OLUŞAN SAKİN VE DÜZENLİ BİR KENT.

  TLSold
 • 1346 DA YAPILAN BİR KALE ETRAFINDA KURULAN KÜÇÜK BİR KENT.NUFUS 7400 KİŞİ, ESKİ KALE 1965 DE YERİNE OKUL YAPILMAK İÇİN YIKILMIŞ.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  1346 DA YAPILAN BİR KALE ETRAFINDA KURULAN KÜÇÜK BİR KENT.NUFUS 7400 KİŞİ, ESKİ KALE 1965 DE YERİNE OKUL YAPILMAK İÇİN YIKILMIŞ.

  TLSold
 • OPEL VE VOLKSWAGEN ARAÇLARINA SUNİ DERİ ÜRETEN BÜYÜK TESİSLER BURADA KURULMUŞ. AYRICA PEJ ÇOK FİRMA İÇİN DE ÖZEL ÜRETİM YAPILIYOR.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  OPEL VE VOLKSWAGEN ARAÇLARINA SUNİ DERİ ÜRETEN BÜYÜK TESİSLER BURADA KURULMUŞ. AYRICA PEJ ÇOK FİRMA İÇİN DE ÖZEL ÜRETİM YAPILIYOR.

  TLSold
 • ALMANYAYI POLONYADAN AYIRAN SINIRIN ORTASINDA 1250 YILINDA KURULAN KENT GENELDE ALMAN AĞIRLIKLI ANCAK YAHUDİLERİN DE YOĞUN OLDUĞU BİR NUFUSA SAHİP OLMUŞ.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  ALMANYAYI POLONYADAN AYIRAN SINIRIN ORTASINDA 1250 YILINDA KURULAN KENT GENELDE ALMAN AĞIRLIKLI ANCAK YAHUDİLERİN DE YOĞUN OLDUĞU BİR NUFUSA SAHİP OLMUŞ.

  TLSold
 • 1939 DA ALMAN SALDIRISINA KARŞI EN ÇOK DİRENEN KENT OLAN WSCHOWA UZUZN YILLAR TAVŞAN DERİSİ İŞLEYEREK VE BUNU TABİ YOLLARDAN BOYAYARAK GEÇİNMİŞ.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  1939 DA ALMAN SALDIRISINA KARŞI EN ÇOK DİRENEN KENT OLAN WSCHOWA UZUZN YILLAR TAVŞAN DERİSİ İŞLEYEREK VE BUNU TABİ YOLLARDAN BOYAYARAK GEÇİNMİŞ.

  TLSold
 • KENT HİÇ TARTIŞMASIZ ALMANYA'NIN DEĞİL TÜM AVRUPA'NIN KÜLTÜR BAŞKENTİ. TAM 25 MÜZEYİ BARINDIRAN KENT HER KÖŞESİ İLE TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  KENT HİÇ TARTIŞMASIZ ALMANYA'NIN DEĞİL TÜM AVRUPA'NIN KÜLTÜR BAŞKENTİ. TAM 25 MÜZEYİ BARINDIRAN KENT HER KÖŞESİ İLE TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR.

  TLSold
 • GOETHE, SCHİLLER, HERDER, NİETZSCHE GİBİ YAZARLARI, LİST, RİCHARD STRAUSS GİBİ MÜZİK İNSANLARINI YETİŞTİREN KENTTTE HEMEN HER YER TARİHTEN İZLER TAŞIYOR.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  GOETHE, SCHİLLER, HERDER, NİETZSCHE GİBİ YAZARLARI, LİST, RİCHARD STRAUSS GİBİ MÜZİK İNSANLARINI YETİŞTİREN KENTTTE HEMEN HER YER TARİHTEN İZLER TAŞIYOR.

  TLSold
 • 1.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA KURULAN WEİMAR CUMHURİYETİ TARİHTE YERİNİ ALIRKEN DOĞU ALMANLAR DA BURAYA DAİMA ÖNEM VERMİŞ, TURİSTLİK MERKEZ OLMASINI SAĞLAMIŞLAR

  Lot No: 102

  Lot: 102

  1.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA KURULAN WEİMAR CUMHURİYETİ TARİHTE YERİNİ ALIRKEN DOĞU ALMANLAR DA BURAYA DAİMA ÖNEM VERMİŞ, TURİSTLİK MERKEZ OLMASINI SAĞLAMIŞLAR

  TLSold
 • FRANSA YAKININDA MOSEL NEHRİ ÜZERİNDE KURULU OLAN KÜÇÜK ŞEHİRİN 1 MARKI.19.11.1919 TARİHLİ ARMASI KABARTMA, ÖDENDİ DAMGALI

  Lot No: 103

  Lot: 103

  FRANSA YAKININDA MOSEL NEHRİ ÜZERİNDE KURULU OLAN KÜÇÜK ŞEHİRİN 1 MARKI.19.11.1919 TARİHLİ ARMASI KABARTMA, ÖDENDİ DAMGALI

  TLSold
 • KELT VE ROMALILARDAN BERİ OTURULAN COCHEM FRANSIZLARLA ALMANLAR ARASINDA GİDİP GELMİŞ. 5 MARK, AYNI ÖZELLİKLERE SAHİP, ÇİL.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  KELT VE ROMALILARDAN BERİ OTURULAN COCHEM FRANSIZLARLA ALMANLAR ARASINDA GİDİP GELMİŞ. 5 MARK, AYNI ÖZELLİKLERE SAHİP, ÇİL.

  TLSold
 • 500 MİLYON MARK 1.10.1923 TARİHLİ, ÇİL. SOL KENARDA KIRMIZI İLE YAPILAN BASKI PARANIN TÜM COBLENZ BÖLGESİNDE VE 1.NİSAN 1924 E KADAR GEÇERLİ OLDUĞUNU BELİRTMİŞ. NADİR.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  500 MİLYON MARK 1.10.1923 TARİHLİ, ÇİL. SOL KENARDA KIRMIZI İLE YAPILAN BASKI PARANIN TÜM COBLENZ BÖLGESİNDE VE 1.NİSAN 1924 E KADAR GEÇERLİ OLDUĞUNU BELİRTMİŞ. NADİR.

  TLSold
 • ENDERT KAPISININ ÖYKÜSÜ İLGİNÇ KÖYÜ KUŞATAN ASKERLER ŞEHRE SALDIRINCA ŞARAP ÜRETİMİ YAPAN SİLAHSIZ KÖY HALKI TÜM BOŞ ŞİŞELERİ KULEDEN ASKERLERE ATMIŞ.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  ENDERT KAPISININ ÖYKÜSÜ İLGİNÇ KÖYÜ KUŞATAN ASKERLER ŞEHRE SALDIRINCA ŞARAP ÜRETİMİ YAPAN SİLAHSIZ KÖY HALKI TÜM BOŞ ŞİŞELERİ KULEDEN ASKERLERE ATMIŞ.

  TLSold
 • İŞGALCİ ASKERLER BUNLARDA ŞARAP BİLE YOK, BOŞUNA UĞRAŞMIYALIM DİYE SALDIRDAN VAZGEÇMİŞ. 100 MİLYAR MARK NADİR, HALİYLE

  Lot No: 107

  Lot: 107

  İŞGALCİ ASKERLER BUNLARDA ŞARAP BİLE YOK, BOŞUNA UĞRAŞMIYALIM DİYE SALDIRDAN VAZGEÇMİŞ. 100 MİLYAR MARK NADİR, HALİYLE

  TLSold
 • ALMANYA'DA NUFUSU EN YOĞUN KENTLERDEN BİRİ OLAN HERNE AYNI ZAMANDA BİR DÖNEM KÖMÜR MERKEZİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  ALMANYA'DA NUFUSU EN YOĞUN KENTLERDEN BİRİ OLAN HERNE AYNI ZAMANDA BİR DÖNEM KÖMÜR MERKEZİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • BAVYERA DEVLET BANKASININ ÇIKARDIĞI 10 MİLYON MARK 1.8.1923 TARİHLİ AZ NOTGELD ÇIKARAN KENTİN SEVİLEN PARALARINDAN BİRİ.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  BAVYERA DEVLET BANKASININ ÇIKARDIĞI 10 MİLYON MARK 1.8.1923 TARİHLİ AZ NOTGELD ÇIKARAN KENTİN SEVİLEN PARALARINDAN BİRİ.

  TLSold
 • NUFUSU AZ AMA NOTGELD AÇISINDAN ZENGİN BİR KENT İSE STOLLBERG. 1 MİLYAR MARK 12.10.1923 TARİHLİ, AZ BASILMIŞ, NUMARASI KÜÇÜK.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  NUFUSU AZ AMA NOTGELD AÇISINDAN ZENGİN BİR KENT İSE STOLLBERG. 1 MİLYAR MARK 12.10.1923 TARİHLİ, AZ BASILMIŞ, NUMARASI KÜÇÜK.

  TLSold
 • PARALAR İLÇE İDARESİ TARAFINDAN COMMERZ VE PRİVAT BANKASI HESABINDAN ÖDENMEK ÜZERE YAZILMIŞ. MÜHÜRLÜ, ÇEK STATÜSÜNDE, HER İKİSİ DE 1 MİLYON MARK

  Lot No: 111

  Lot: 111

  PARALAR İLÇE İDARESİ TARAFINDAN COMMERZ VE PRİVAT BANKASI HESABINDAN ÖDENMEK ÜZERE YAZILMIŞ. MÜHÜRLÜ, ÇEK STATÜSÜNDE, HER İKİSİ DE 1 MİLYON MARK

  TLSold
 • ANCAK İLÇE ADINA ATILAN İMZALAR FARKLI, BİR ÇEKTE 2, DİĞERİNDE BİR ISLAK İMZA VAR. HER İKİSİ DE NADİR VE TARİHE IŞIK TUTAN BELGELER.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  ANCAK İLÇE ADINA ATILAN İMZALAR FARKLI, BİR ÇEKTE 2, DİĞERİNDE BİR ISLAK İMZA VAR. HER İKİSİ DE NADİR VE TARİHE IŞIK TUTAN BELGELER.

  TLSold
 • KUTSAL ROMA İMPARATORLUĞU TARAFINDAN KURULAN VE TİCARET YOLLARI ÜZERİNDE BULUNDUĞU İÇİN ZENGİNLEŞEN BAVYERA KENTİ.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  KUTSAL ROMA İMPARATORLUĞU TARAFINDAN KURULAN VE TİCARET YOLLARI ÜZERİNDE BULUNDUĞU İÇİN ZENGİNLEŞEN BAVYERA KENTİ.

  TLSold
 • 1690 DAN BERİ UYGULANAN BİR KUTLAMADA TÜM ÇOCUKLAR KENTİ BİR BAŞTAN BİR BAŞA YÜRÜYORLAR.ZATEN ALMANYADA KUTLAMA DENİNCE GENELDE TOPLU YÜRÜRÜŞ ANLAŞILIYOR.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  1690 DAN BERİ UYGULANAN BİR KUTLAMADA TÜM ÇOCUKLAR KENTİ BİR BAŞTAN BİR BAŞA YÜRÜYORLAR.ZATEN ALMANYADA KUTLAMA DENİNCE GENELDE TOPLU YÜRÜRÜŞ ANLAŞILIYOR.

  TLSold
 • POLONYA'DA NİEMCZA OLARAK BİLİNEN KENT MÖ. 1000 YILLARINDA KURULMUŞ. NUFUSU 3000 VE EN ÖNEMLİ BİNASI BELEDİYE SARAYI

  Lot No: 115

  Lot: 115

  POLONYA'DA NİEMCZA OLARAK BİLİNEN KENT MÖ. 1000 YILLARINDA KURULMUŞ. NUFUSU 3000 VE EN ÖNEMLİ BİNASI BELEDİYE SARAYI

  TLSold
 • ESKİ ŞEHİR BÖLÜMÜNDE SOKAKLARIN TAM ORTASINDAN GİDEN BİR SUYOLU 1220 DE YAPILMIŞ VE 9.5 KM ŞEHRİ DOLAŞIYOR.SU BASKINI ,YAĞMUR İÇİN TEDBİR OLARAK DÜŞÜNÜLMÜŞ.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  ESKİ ŞEHİR BÖLÜMÜNDE SOKAKLARIN TAM ORTASINDAN GİDEN BİR SUYOLU 1220 DE YAPILMIŞ VE 9.5 KM ŞEHRİ DOLAŞIYOR.SU BASKINI ,YAĞMUR İÇİN TEDBİR OLARAK DÜŞÜNÜLMÜŞ.

  TLSold
 • FREİBURG ÜNİVERSİTESİ, BİSİKLET SİSTEMİ, ENERJİ KAYNAKLARINI AKILLI KULLANAN BİR ÇEVRECİ KENT OLARAK TÜM AVRUPADA ÖRNEK OLARAK GÖSTERİLİYOR. NADİR

  Lot No: 117

  Lot: 117

  FREİBURG ÜNİVERSİTESİ, BİSİKLET SİSTEMİ, ENERJİ KAYNAKLARINI AKILLI KULLANAN BİR ÇEVRECİ KENT OLARAK TÜM AVRUPADA ÖRNEK OLARAK GÖSTERİLİYOR. NADİR

  TLSold
 • Lot No: 118

  Lot: 118

  TLSold
 • BREMEN DENİZCİLİĞİ İLE TANINIR AMA DENİZ KENARINDA DEĞİL TAM 60 KM. İÇERDEDİR.LİMANI BREMERHAVEN'E ANCAK WESER NEHRİ İLE ULAŞILIR.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  BREMEN DENİZCİLİĞİ İLE TANINIR AMA DENİZ KENARINDA DEĞİL TAM 60 KM. İÇERDEDİR.LİMANI BREMERHAVEN'E ANCAK WESER NEHRİ İLE ULAŞILIR.

  TLSold
 • GRİMM KARDEŞLERİN ÜNLÜ MASALI BREMEN MIZIKACILARI KİTABINDA HAYVANLAR BREMENE GİTMEZ YOLDA BİR YERDE KALIRLAR. AMA 1953 DE YAPILAN HEYKEL BREMEN MEYDANINDADIR.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  GRİMM KARDEŞLERİN ÜNLÜ MASALI BREMEN MIZIKACILARI KİTABINDA HAYVANLAR BREMENE GİTMEZ YOLDA BİR YERDE KALIRLAR. AMA 1953 DE YAPILAN HEYKEL BREMEN MEYDANINDADIR.

  TLSold
 • KENTİN BAZI İLGİNÇ ÖZELLİKLERİ VAR. MESELA KAYITLI TAM 74.000 KÖPEK KENT İÇİNDE YAŞIYOR. NUFUS 1MİLYON 850 BİN BUNLARDAN 700.000 KİŞİ MÜLTECİ GEÇMİŞİNE SAHİP.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  KENTİN BAZI İLGİNÇ ÖZELLİKLERİ VAR. MESELA KAYITLI TAM 74.000 KÖPEK KENT İÇİNDE YAŞIYOR. NUFUS 1MİLYON 850 BİN BUNLARDAN 700.000 KİŞİ MÜLTECİ GEÇMİŞİNE SAHİP.

  TLSold
 • SANATA ÇOK MERAKLI OLAN HAMBURG'DA 60 MÜZE VE 60 TİYATRO VAR.TİYATROLARI SENEDE 4,2 MİLYON KİŞİ ZİYARET EDİYOR.ALMANYA'DA BU KİŞİ BAŞINA BİR REKOR.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  SANATA ÇOK MERAKLI OLAN HAMBURG'DA 60 MÜZE VE 60 TİYATRO VAR.TİYATROLARI SENEDE 4,2 MİLYON KİŞİ ZİYARET EDİYOR.ALMANYA'DA BU KİŞİ BAŞINA BİR REKOR.

  TLSold
 • MİNYATÜR TREN DÜNYASI BİR TURİZM HARİKASI, 2019 DA 1,4 MİLYON KİŞİ GEZDİ. 16 KM TREN RAYI DÖŞENMİŞ, 1120 TREN, 250 ARABA VE UÇAKLAR HAREKET HALİNDE.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  MİNYATÜR TREN DÜNYASI BİR TURİZM HARİKASI, 2019 DA 1,4 MİLYON KİŞİ GEZDİ. 16 KM TREN RAYI DÖŞENMİŞ, 1120 TREN, 250 ARABA VE UÇAKLAR HAREKET HALİNDE.

  TLSold
 • ÇEKYA, POLONYA VE ALMANYA ARASINDA KALAN KAMENZ 17.000 NUFUSLU KÜÇÜK VE SAKİN BİR KENT.ARMASI BİR KAÇ DEFA DEĞİŞMİŞ HALEN KULLANILAN PARALARDAKİ DEĞİL.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  ÇEKYA, POLONYA VE ALMANYA ARASINDA KALAN KAMENZ 17.000 NUFUSLU KÜÇÜK VE SAKİN BİR KENT.ARMASI BİR KAÇ DEFA DEĞİŞMİŞ HALEN KULLANILAN PARALARDAKİ DEĞİL.

  TLSold
 • ŞEHİRDE EN ÖNEMLİ İŞ KOLU AKÜ YAPIMI , İKİ TANESİ DAİMLER (MERSEDES) ŞİRKETİNE AİT ÜÇ FABRİKA VAR, AYRICA AKÜ YAPIMINDA GERİ DÖNÜŞÜM, ÇEVRE ÇALIŞMALARI BURADA .

  Lot No: 125

  Lot: 125

  ŞEHİRDE EN ÖNEMLİ İŞ KOLU AKÜ YAPIMI , İKİ TANESİ DAİMLER (MERSEDES) ŞİRKETİNE AİT ÜÇ FABRİKA VAR, AYRICA AKÜ YAPIMINDA GERİ DÖNÜŞÜM, ÇEVRE ÇALIŞMALARI BURADA .

  TLSold
 • TÜCCARLARIN KONAKLAMAK İÇİN KURDUKLARI KÜÇÜK YERLEŞİM 1233 YILINDA KALE VE DİĞER BİNALARLA ŞEHİR HALİNE GELMİŞ VE BUGÜN 246 BİN NUFUSLU, 3 ÜNİVERSİTELİ ŞEHİR OLMUŞ

  Lot No: 126

  Lot: 126

  TÜCCARLARIN KONAKLAMAK İÇİN KURDUKLARI KÜÇÜK YERLEŞİM 1233 YILINDA KALE VE DİĞER BİNALARLA ŞEHİR HALİNE GELMİŞ VE BUGÜN 246 BİN NUFUSLU, 3 ÜNİVERSİTELİ ŞEHİR OLMUŞ

  TLSold
 • PARALAR KUZEY HAFTASI 1921 İÇİN ÇIKARILMIŞ.ALMAN DONANMASININ MERKEZİ,HER YIL YELKENCİLER HAFTASI DÜZENLENEN KİEL DENİZCİLİĞİ BİR GELENEK HALİNE GETİRMİŞ.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  PARALAR KUZEY HAFTASI 1921 İÇİN ÇIKARILMIŞ.ALMAN DONANMASININ MERKEZİ,HER YIL YELKENCİLER HAFTASI DÜZENLENEN KİEL DENİZCİLİĞİ BİR GELENEK HALİNE GETİRMİŞ.

  TLSold
 • TİCARET LE ZENGİNLEŞEN ŞEHİRDE ÖZELLİKLE THYSSEN KRUPP TERSANELERİ ÇOK ÖNEMLİ YATIRIM.AYRICA ÇİROZ KİEL VE ÇEVRESİNDE ÇOK BİLİNEN VE YAYGIN BİR ATIŞTIRMALIK

  Lot No: 128

  Lot: 128

  TİCARET LE ZENGİNLEŞEN ŞEHİRDE ÖZELLİKLE THYSSEN KRUPP TERSANELERİ ÇOK ÖNEMLİ YATIRIM.AYRICA ÇİROZ KİEL VE ÇEVRESİNDE ÇOK BİLİNEN VE YAYGIN BİR ATIŞTIRMALIK

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNİN EN GÜZEL, TARİHİ AYNEN YAŞAYAN, SURLARLA ÇEVRİLİ, KENTE ARABANIN GİRMEDİĞİ, ROMANTİK YOLUN BAŞLANGIÇI TURİST MERKEZİ ŞEHİR.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  BAVYERA BÖLGESİNİN EN GÜZEL, TARİHİ AYNEN YAŞAYAN, SURLARLA ÇEVRİLİ, KENTE ARABANIN GİRMEDİĞİ, ROMANTİK YOLUN BAŞLANGIÇI TURİST MERKEZİ ŞEHİR.

  TLSold
 • DAHA ÖNCE MAGDEBURG'U YIKAN KATOLIİK GENERAL TİLLY 1631 DE BURAYI ALINCA KENDİSİNE ŞARAP İKRAM EDİLMİŞ. SONUÇTA 3,5 LİTRE ŞARABI BİR DİKİŞTE İÇEN BİRİ ŞEHRİ KURTARMIŞ

  Lot No: 130

  Lot: 130

  DAHA ÖNCE MAGDEBURG'U YIKAN KATOLIİK GENERAL TİLLY 1631 DE BURAYI ALINCA KENDİSİNE ŞARAP İKRAM EDİLMİŞ. SONUÇTA 3,5 LİTRE ŞARABI BİR DİKİŞTE İÇEN BİRİ ŞEHRİ KURTARMIŞ

  TLSold
 • ŞEHİRLERE BUNUN GİBİ EFSANELER ÖNCELİKLE TURİZM İÇİN GEREKLİ, NİTEKİM BUNU KUTLAMAK İÇİN 300 YILDIR FESTİVAL YAPILIYOR, KİMSE İNANMASA DA.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  ŞEHİRLERE BUNUN GİBİ EFSANELER ÖNCELİKLE TURİZM İÇİN GEREKLİ, NİTEKİM BUNU KUTLAMAK İÇİN 300 YILDIR FESTİVAL YAPILIYOR, KİMSE İNANMASA DA.

  TLSold
 • NOTGELD YAZILARI NASŞHATLAR İÇERİYOR.ÇALIŞMA, DÜZEN VE TASARRUF DAİMA SANA YARDIMCI OLUR,YAŞLILIKTA HUZURA İHTİYACIN OLACAK, ONUN İÇİN ŞİMDİDEN PARA BİRİKTİR.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  NOTGELD YAZILARI NASŞHATLAR İÇERİYOR.ÇALIŞMA, DÜZEN VE TASARRUF DAİMA SANA YARDIMCI OLUR,YAŞLILIKTA HUZURA İHTİYACIN OLACAK, ONUN İÇİN ŞİMDİDEN PARA BİRİKTİR.

  TLSold
 • İNSAN ÇALIŞARAK KAZANDIĞINI DAİMA ÇOĞALTMALI VE SAVURUP HARCAMAMALIDIR.TASARRUFLA KÖTÜ ZAMANLARDA BİLE RAHAT EDERSİNİZ. DAİMA GEÇERLİ TAVSİYELER.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  İNSAN ÇALIŞARAK KAZANDIĞINI DAİMA ÇOĞALTMALI VE SAVURUP HARCAMAMALIDIR.TASARRUFLA KÖTÜ ZAMANLARDA BİLE RAHAT EDERSİNİZ. DAİMA GEÇERLİ TAVSİYELER.

  TLSold
 • 13.YY DA YAPILAN AV KÖŞKÜ YANINCA YERİNE 1572 DE BİR KALE YAPILMIŞ VE SAKSONYA KRALİÇESİ , ESKİ DANİMARKA PRENSESİ ANNA 'NIN ADI VERİLMİŞ. KENTİN ADI ANNA KALESİ OLMUŞ

  Lot No: 134

  Lot: 134

  13.YY DA YAPILAN AV KÖŞKÜ YANINCA YERİNE 1572 DE BİR KALE YAPILMIŞ VE SAKSONYA KRALİÇESİ , ESKİ DANİMARKA PRENSESİ ANNA 'NIN ADI VERİLMİŞ. KENTİN ADI ANNA KALESİ OLMUŞ

  TLSold
 • 6000 KİŞİNİN YAŞADIĞI YERLEŞİM BİR TRAKTÖR VE ÖZEL ARAÇLAR ÜRETEN FABRİKA İLE GEÇİMİNİ SAĞLIYOR. KALE İSE BİR DÖNEM ASKERİ OKUL OLMUŞ VE HALA AYAKTA.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  6000 KİŞİNİN YAŞADIĞI YERLEŞİM BİR TRAKTÖR VE ÖZEL ARAÇLAR ÜRETEN FABRİKA İLE GEÇİMİNİ SAĞLIYOR. KALE İSE BİR DÖNEM ASKERİ OKUL OLMUŞ VE HALA AYAKTA.

  TLSold
 • TIRTILLI KENARLARA SAHİP NOTGELD ÇOK ENDERDİR.PİRNA PARASI BU ŞEKİLDE. VE NADİR RUSLAR ŞEHRİ ALINCA TÜM FABRİKALARI DEVLETLEŞTİRMİŞ.HİÇ ÖZEL SERVET KALMAMIŞ.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  TIRTILLI KENARLARA SAHİP NOTGELD ÇOK ENDERDİR.PİRNA PARASI BU ŞEKİLDE. VE NADİR RUSLAR ŞEHRİ ALINCA TÜM FABRİKALARI DEVLETLEŞTİRMİŞ.HİÇ ÖZEL SERVET KALMAMIŞ.

  TLSold
 • NAZİLERİN T4 (AKIL HASTASI, SAKAT VE BAKIMA İHTİYAÇ GÖSTERENLERİN İMHASI) OPERASYONUNDA PİRNA HASTANESİNDE 13.720 ALMAN HASTA VE 1000 SAVAŞ ESİRİ ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  NAZİLERİN T4 (AKIL HASTASI, SAKAT VE BAKIMA İHTİYAÇ GÖSTERENLERİN İMHASI) OPERASYONUNDA PİRNA HASTANESİNDE 13.720 ALMAN HASTA VE 1000 SAVAŞ ESİRİ ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  TLSold
 • AŞAĞI SAKSONYA BÖLGESİ ŞEHİRLERİNDEN OLAN KENTTE 22.000 KİŞİ YAŞIYOR.KÜÇÜK AYASOFYA ADINI TAŞIYAN BİR DE CAMİSİ BULUNUYOR.TÜRK CEMAATİ KURMUŞ.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  AŞAĞI SAKSONYA BÖLGESİ ŞEHİRLERİNDEN OLAN KENTTE 22.000 KİŞİ YAŞIYOR.KÜÇÜK AYASOFYA ADINI TAŞIYAN BİR DE CAMİSİ BULUNUYOR.TÜRK CEMAATİ KURMUŞ.

  TLSold
 • AYNI ZAMANDA NAZİLERİN SAVAŞ SONRA KURDUKLARI GİZLİ YARDIM KURULUŞU (SESSİZ YARDIM) 2000 LERE KADAR MERKEZ OLARAK BURADA KURULUYDU.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  AYNI ZAMANDA NAZİLERİN SAVAŞ SONRA KURDUKLARI GİZLİ YARDIM KURULUŞU (SESSİZ YARDIM) 2000 LERE KADAR MERKEZ OLARAK BURADA KURULUYDU.

  TLSold
 • RODACH KENTİ 1999 DA ADININ ÖNÜNE BAD TAKISINI ALARAK KAPLICA ŞEHRİ OLDUĞUNU AÇIKLADI.1972 DE 34 DERECEYE KADAR ÇIKAN ŞİFALI SULAR ŞEHRİN KADERİNİ DE DEĞİŞTİRDİ

  Lot No: 140

  Lot: 140

  RODACH KENTİ 1999 DA ADININ ÖNÜNE BAD TAKISINI ALARAK KAPLICA ŞEHRİ OLDUĞUNU AÇIKLADI.1972 DE 34 DERECEYE KADAR ÇIKAN ŞİFALI SULAR ŞEHRİN KADERİNİ DE DEĞİŞTİRDİ

  TLSold
 • 3900 NUFUSLU KENT 1630 DA SAVAŞTA YIKILMA NOKTASINA GELDİ.1825 DEN İTİBAREN ESKİ SURLAR SÖKÜLEREK YENİ EVLER YAPILDI ŞEHİR TOPARLANDI. OYUNCAK ÜRETİMİ HIZ KAZANDI

  Lot No: 141

  Lot: 141

  3900 NUFUSLU KENT 1630 DA SAVAŞTA YIKILMA NOKTASINA GELDİ.1825 DEN İTİBAREN ESKİ SURLAR SÖKÜLEREK YENİ EVLER YAPILDI ŞEHİR TOPARLANDI. OYUNCAK ÜRETİMİ HIZ KAZANDI

  TLSold
 • 1989 DA DUVAR YIKILINCA HEP YENİ KAPLICALAR, SAUNALAR AÇILDI HEM DE YAŞLI BAKIM EVLERİ VE ÇOK BÜYÜK HASTANELER YAPILDI.KENT SAĞLIK MERKEZİ HALİNE GELDİ.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  1989 DA DUVAR YIKILINCA HEP YENİ KAPLICALAR, SAUNALAR AÇILDI HEM DE YAŞLI BAKIM EVLERİ VE ÇOK BÜYÜK HASTANELER YAPILDI.KENT SAĞLIK MERKEZİ HALİNE GELDİ.

  TLSold
 • KENT 1.DÜNYA SAVAŞININ EN BÜYÜK ESİR KAMPI KAÇISINA SAHNE OLMUŞ.TÜNEL KAZAN 75 İNGİLİZ SAVAŞ ESİRİ KAMPTAN KAÇMIŞ VE BUNLARDAN 10 TANESİ HOLLANDA'YA ULAŞMIŞ.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  KENT 1.DÜNYA SAVAŞININ EN BÜYÜK ESİR KAMPI KAÇISINA SAHNE OLMUŞ.TÜNEL KAZAN 75 İNGİLİZ SAVAŞ ESİRİ KAMPTAN KAÇMIŞ VE BUNLARDAN 10 TANESİ HOLLANDA'YA ULAŞMIŞ.

  TLSold
 • 1876 DA VANİLYA AROMASINI BULAN BİR ŞİRKET BU KENTTE BİR SANAYİ DOĞMASINA YOL AÇMIŞ. SYMRİSE ADLI ALMANYA'NIN EN BÜYÜK AROMA FİRMASI VE BAZI RAKİPLERİ BURADA.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  1876 DA VANİLYA AROMASINI BULAN BİR ŞİRKET BU KENTTE BİR SANAYİ DOĞMASINA YOL AÇMIŞ. SYMRİSE ADLI ALMANYA'NIN EN BÜYÜK AROMA FİRMASI VE BAZI RAKİPLERİ BURADA.

  TLSold
 • ALMANYA'NIN EN ÇOK YANGIN YAŞAYAN KENTLERİNDEN BİRİ 2500 NUFUSLU FRİESACK. ÇEVRESİ ORMANLAR VE SU KAYNAKLARI İLE KAPLI VE TABİATI GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL

  Lot No: 145

  Lot: 145

  ALMANYA'NIN EN ÇOK YANGIN YAŞAYAN KENTLERİNDEN BİRİ 2500 NUFUSLU FRİESACK. ÇEVRESİ ORMANLAR VE SU KAYNAKLARI İLE KAPLI VE TABİATI GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL

  TLSold
 • DOĞU ALMANYA DÖNEMİ TATSIZ GEÇEN BİR DÖNEM OLARAK BİLİNİYOR, TOPRAK REFORMU İLE TARLALARI ELLERİNDEN ALINAN YERLİ HALK'TAN KAÇABİLENLER BATI'YA GÖÇ ETMİŞ.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  DOĞU ALMANYA DÖNEMİ TATSIZ GEÇEN BİR DÖNEM OLARAK BİLİNİYOR, TOPRAK REFORMU İLE TARLALARI ELLERİNDEN ALINAN YERLİ HALK'TAN KAÇABİLENLER BATI'YA GÖÇ ETMİŞ.

  TLSold
 • YİNE 1949-56 ARASINDA KALİTELİ KONYAKLAR BURADA BULUNAN BİR BENZİN İSTASYONU MERKEZ OLARAK BATIYA DEVLET ADINA GİZLİCE YOLLANMIŞ.AMAÇ DÖVİZ KAZANMAKMIŞ.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  YİNE 1949-56 ARASINDA KALİTELİ KONYAKLAR BURADA BULUNAN BİR BENZİN İSTASYONU MERKEZ OLARAK BATIYA DEVLET ADINA GİZLİCE YOLLANMIŞ.AMAÇ DÖVİZ KAZANMAKMIŞ.

  TLSold
 • 14 MART 1920 DE YAPILAN HALK OYLAMASINDA FLENSBURG KENTİ BÜYÜK ORANDA ALMANYA'DA KALMA YÖNÜNDE OY KULLANMIŞ.PARA BUNUN ANISINA ÇIKARILMIŞ.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  14 MART 1920 DE YAPILAN HALK OYLAMASINDA FLENSBURG KENTİ BÜYÜK ORANDA ALMANYA'DA KALMA YÖNÜNDE OY KULLANMIŞ.PARA BUNUN ANISINA ÇIKARILMIŞ.

  TLSold
 • 5700 NUFUSLU KENT BUNDAN YAKLAŞIK 3000 YIL ÖNCE BİR SLAV YERLEŞİMİ OLARAK KURULMUŞ.DAHA SONRA DAİMA ALMANYA TOPRAĞI OLARAK KALMIŞ.BERLİN KENTİNE ÇOK YAKIN.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  5700 NUFUSLU KENT BUNDAN YAKLAŞIK 3000 YIL ÖNCE BİR SLAV YERLEŞİMİ OLARAK KURULMUŞ.DAHA SONRA DAİMA ALMANYA TOPRAĞI OLARAK KALMIŞ.BERLİN KENTİNE ÇOK YAKIN.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞINDAN ÖNCE BURADA KURULAN TOPLAMA KAMPI KENTİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMİŞ.RAVENSBRUCK KAMPINDA YAKLIŞIK 28.000 ESİR ÖLMÜŞ VEYA ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  2.DÜNYA SAVAŞINDAN ÖNCE BURADA KURULAN TOPLAMA KAMPI KENTİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMİŞ.RAVENSBRUCK KAMPINDA YAKLIŞIK 28.000 ESİR ÖLMÜŞ VEYA ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  TLSold
 • SAVAŞTAN SONRA RUSLAR BÖLGEDEKİ NEREDEYSE TÜM ASKERİ BİRLİKLERİ, FÜZE BATARYALARINI, TANKLARI BURAYA YERLEŞTİRMİŞ. ANCAK 1995 DE BOŞALTMIŞ.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  SAVAŞTAN SONRA RUSLAR BÖLGEDEKİ NEREDEYSE TÜM ASKERİ BİRLİKLERİ, FÜZE BATARYALARINI, TANKLARI BURAYA YERLEŞTİRMİŞ. ANCAK 1995 DE BOŞALTMIŞ.

  TLSold
 • 899 YILINDA KURULAN SAALFELD ARMASINDA BİR TATLISU BALIĞI TÜRÜ OLAN KARAKEÇİ BALIĞI RESMİ VAR. KURULUŞ DÖNEMLERİNDE EN ÖNEMLİ GEÇİM KAYNAĞI OLMUŞ.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  899 YILINDA KURULAN SAALFELD ARMASINDA BİR TATLISU BALIĞI TÜRÜ OLAN KARAKEÇİ BALIĞI RESMİ VAR. KURULUŞ DÖNEMLERİNDE EN ÖNEMLİ GEÇİM KAYNAĞI OLMUŞ.

  TLSold
 • URANYUM MADENİ BİR SÜRE SONRA YETERSİZ OLDUĞU İÇİN KAPATILMIŞ AMA FEEN MAĞARASI ADLI ESKİ BİR TUZ MADENİ KALİUM VE ALUMİNYUM İÇERİKLİ TUZLARI İLE GÖRMEYE DEĞER

  Lot No: 153

  Lot: 153

  URANYUM MADENİ BİR SÜRE SONRA YETERSİZ OLDUĞU İÇİN KAPATILMIŞ AMA FEEN MAĞARASI ADLI ESKİ BİR TUZ MADENİ KALİUM VE ALUMİNYUM İÇERİKLİ TUZLARI İLE GÖRMEYE DEĞER

  TLSold
 • VERGİ VİDASININ BASKI GÜCÜ VATANDAŞI ÇOK ZORLUYOR. ALT YAZISI İLE YAPILAN KARİKATÜR DÖNEMİN MALİ YAPISINI ANLATIYOR.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  VERGİ VİDASININ BASKI GÜCÜ VATANDAŞI ÇOK ZORLUYOR. ALT YAZISI İLE YAPILAN KARİKATÜR DÖNEMİN MALİ YAPISINI ANLATIYOR.

  TLSold
 • 1700 KİŞİLİK KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN PENKUN POLONYA SINIRINDA VE PARANIN ÜZERİNDE KENTİN 1652 YILI GÖRÜNTÜSÜ ÇİZİLMİŞ.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  1700 KİŞİLİK KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN PENKUN POLONYA SINIRINDA VE PARANIN ÜZERİNDE KENTİN 1652 YILI GÖRÜNTÜSÜ ÇİZİLMİŞ.

  TLSold
 • ARTIK POLONYA TOPRAKLARINDA YER ALAN PACZKOW KENTİ TAM ÇEKYA SINIRINDA VE 13.000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  ARTIK POLONYA TOPRAKLARINDA YER ALAN PACZKOW KENTİ TAM ÇEKYA SINIRINDA VE 13.000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  TLSold
 • NOTGELD ARKASINDA İLGİNÇ İLANLAR ALINMIŞ.SCHNEİDER RESİM ARAÇLARI, MÜLLER LAMBA VE MUMLARI, KİESLİCH TEMİZLEME VE HUCH KİBRİT FABRİKASI PARAYA İLAN VERMİŞ.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  NOTGELD ARKASINDA İLGİNÇ İLANLAR ALINMIŞ.SCHNEİDER RESİM ARAÇLARI, MÜLLER LAMBA VE MUMLARI, KİESLİCH TEMİZLEME VE HUCH KİBRİT FABRİKASI PARAYA İLAN VERMİŞ.

  TLSold
 • ARTIK BAD FREİENWALDE OLARAK ANILAN KENTİN TERMAL KAPLICA OLDUĞU BÖYLECE TEYİT EDİLMİŞ.KENTİN NUFUSU 12.000 KİŞİ CIVARINDA

  Lot No: 158

  Lot: 158

  ARTIK BAD FREİENWALDE OLARAK ANILAN KENTİN TERMAL KAPLICA OLDUĞU BÖYLECE TEYİT EDİLMİŞ.KENTİN NUFUSU 12.000 KİŞİ CIVARINDA

  TLSold
 • ALMAN HAVA VE UZAY ARAŞTIRMALARI MERKEZİ (DLR) BU KENTTE BULUNUYOR. AYNI ZAMANDA GALİLEO SATELİT NAVİGASYONU ÇALIŞMALARININ DA ALMANYA MERKEZİ BURASI

  Lot No: 159

  Lot: 159

  ALMAN HAVA VE UZAY ARAŞTIRMALARI MERKEZİ (DLR) BU KENTTE BULUNUYOR. AYNI ZAMANDA GALİLEO SATELİT NAVİGASYONU ÇALIŞMALARININ DA ALMANYA MERKEZİ BURASI

  TLSold
 • İŞÇİ VE SANATÇILARIN YERLEŞTİĞİ BÖLGE BÜYÜK KOMŞUSU HAMBURG'A GÖRE DİNDE ÇOK DAHA TOLERNSLI OLMUŞ, REFORMİSTLER, CALVİNCİLER VE MENNOİTLER BURADA YERLEŞMİŞTİ

  Lot No: 160

  Lot: 160

  İŞÇİ VE SANATÇILARIN YERLEŞTİĞİ BÖLGE BÜYÜK KOMŞUSU HAMBURG'A GÖRE DİNDE ÇOK DAHA TOLERNSLI OLMUŞ, REFORMİSTLER, CALVİNCİLER VE MENNOİTLER BURADA YERLEŞMİŞTİ

  TLSold
 • ASLINDA BALIKÇILIK YAPMAK ÜZERE KURULAN BU BÖLGE 275.000 NUFUSU İLE HAMBURG'UN EN BÜYÜK İLÇESİ KONUMUNA GELDİ.HALEN BALIK PAZARI DÜNYANIN EN ÜNLÜLERİ ARASINDA

  Lot No: 161

  Lot: 161

  ASLINDA BALIKÇILIK YAPMAK ÜZERE KURULAN BU BÖLGE 275.000 NUFUSU İLE HAMBURG'UN EN BÜYÜK İLÇESİ KONUMUNA GELDİ.HALEN BALIK PAZARI DÜNYANIN EN ÜNLÜLERİ ARASINDA

  TLSold
 • ARNSBERG TASARRUF SANDIĞI TARAFINDAN ÇIKARILAN NOTGELDLER İLGİNÇ BİR ÖZELLİK TAŞIYOR.RENKLİ, RESİMLİ SERİ NOTGELDLERE GENELDE SERİENSCHEİNE DENİR.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  ARNSBERG TASARRUF SANDIĞI TARAFINDAN ÇIKARILAN NOTGELDLER İLGİNÇ BİR ÖZELLİK TAŞIYOR.RENKLİ, RESİMLİ SERİ NOTGELDLERE GENELDE SERİENSCHEİNE DENİR.

  TLSold
 • BUNLARDA BAZI İSTİSNALAR HARİÇ İMZA BASILIDIR.ANCAK BU PARALARDA İMZA ISLAK İMZA OLARAK ATILMIŞ.PEK RASTLANMAYAN BİR DURUM.NADİR

  Lot No: 163

  Lot: 163

  BUNLARDA BAZI İSTİSNALAR HARİÇ İMZA BASILIDIR.ANCAK BU PARALARDA İMZA ISLAK İMZA OLARAK ATILMIŞ.PEK RASTLANMAYAN BİR DURUM.NADİR

  TLSold
 • ESKİ SURLARLA ÇEVRİLİ BİR ŞEHİR MERKEZİ VE BAVYERA BÖLGESİ DIŞINDA BUĞDAY BİRASI ÜRETMEK İÇİN İZİN VERİLEN İLK KENT.27.000 NUFUSLU ARNSTADT İÇİN BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ

  Lot No: 164

  Lot: 164

  ESKİ SURLARLA ÇEVRİLİ BİR ŞEHİR MERKEZİ VE BAVYERA BÖLGESİ DIŞINDA BUĞDAY BİRASI ÜRETMEK İÇİN İZİN VERİLEN İLK KENT.27.000 NUFUSLU ARNSTADT İÇİN BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ

  TLSold
 • E.MARLİTT KENTİN YETİTİRDİĞİ EN ÖNEMLİ YAZAR.1885 E KADAR 9 ROMAN YAYINLAYAN VE HEPSİ DÖNEME GÖRE ÇOK SATANLAR ARASINDA BULUNAN MARLİTT ERKEK İSMİ KULLANMIŞTI.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  E.MARLİTT KENTİN YETİTİRDİĞİ EN ÖNEMLİ YAZAR.1885 E KADAR 9 ROMAN YAYINLAYAN VE HEPSİ DÖNEME GÖRE ÇOK SATANLAR ARASINDA BULUNAN MARLİTT ERKEK İSMİ KULLANMIŞTI.

  TLSold
 • WEGORZEWO KENTİ BUGÜN BİLE EN SAKİN KENTLERDEN BİRİ. DAİMA GERİ PLANDA KALAN, BALIK VE TURİZMDEN BAŞKA GELİRİ OLMAYAN KENT SAVAŞTA RUSLARA TESLİM OLMUŞTU

  Lot No: 166

  Lot: 166

  WEGORZEWO KENTİ BUGÜN BİLE EN SAKİN KENTLERDEN BİRİ. DAİMA GERİ PLANDA KALAN, BALIK VE TURİZMDEN BAŞKA GELİRİ OLMAYAN KENT SAVAŞTA RUSLARA TESLİM OLMUŞTU

  TLSold
 • KENT TÜM DÜNYAYA POKER VE BRİÇTEN SONRA EN ÇOK OYNANAN SKAT ADLI OYUNLA DUYURDU.1820 DE ÇIKAN OYUN ALMANLARIN HALA EN SEVDİĞİ OYUNDUR

  Lot No: 167

  Lot: 167

  KENT TÜM DÜNYAYA POKER VE BRİÇTEN SONRA EN ÇOK OYNANAN SKAT ADLI OYUNLA DUYURDU.1820 DE ÇIKAN OYUN ALMANLARIN HALA EN SEVDİĞİ OYUNDUR

  TLSold
 • 32 KARTLA OYNANAN OYUNDA BRİÇ GİBİ ANONS YAPILIR.ANCAK BU 1455 DE KAÇIRILAN PRENSLERLE İLGİLİ OLARAK VALE'NİN DEKLERESİ İLE İLGİLİDİR.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  32 KARTLA OYNANAN OYUNDA BRİÇ GİBİ ANONS YAPILIR.ANCAK BU 1455 DE KAÇIRILAN PRENSLERLE İLGİLİ OLARAK VALE'NİN DEKLERESİ İLE İLGİLİDİR.

  TLSold
 • 1227 YILINDA BİR MADEN AÇILMASI İLE İLGİLİ OLARAK İLK DEFA RESMİ KAYITLARDA ADI GEÇEN ALTENAU DAHA SONRA HEP MADEN ALIM SATIMLARI İLE ANILMIŞ.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  1227 YILINDA BİR MADEN AÇILMASI İLE İLGİLİ OLARAK İLK DEFA RESMİ KAYITLARDA ADI GEÇEN ALTENAU DAHA SONRA HEP MADEN ALIM SATIMLARI İLE ANILMIŞ.

  TLSold
 • DAĞLAR VE TEKTONİK GÖLLER ARASINDA 520 M.YÜKSEKTE YER ALAN ALTENAU SON 100 YILDA TURİZMİ EN ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI HALİNE GETİRMEYİ BAŞARMIŞ.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  DAĞLAR VE TEKTONİK GÖLLER ARASINDA 520 M.YÜKSEKTE YER ALAN ALTENAU SON 100 YILDA TURİZMİ EN ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI HALİNE GETİRMEYİ BAŞARMIŞ.

  TLSold
 • POLONYA'NIN ELK KENTİ 1273 DE ALMAN ŞÖVALYELER TARAFINDAN ELE GEÇİRİLDİĞİNDE MİNİK BİR YERLEŞİMMİŞ.ANCAK ZAMANLA GELİŞMİŞ .KENTİN EN ESKİ YAPISI ELK GÖLÜ ADASINDA.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  POLONYA'NIN ELK KENTİ 1273 DE ALMAN ŞÖVALYELER TARAFINDAN ELE GEÇİRİLDİĞİNDE MİNİK BİR YERLEŞİMMİŞ.ANCAK ZAMANLA GELİŞMİŞ .KENTİN EN ESKİ YAPISI ELK GÖLÜ ADASINDA.

  TLSold
 • BULUNAN ESKİ KALE .1200 LERDE YAPILAN KALE EN SON HAPİSHANE OLARAK GEÇEN YÜZYIL SONUNA KADAR KULLANILMIŞ.HALEN OTEL OLARAK HİZMET VERİYOR.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  BULUNAN ESKİ KALE .1200 LERDE YAPILAN KALE EN SON HAPİSHANE OLARAK GEÇEN YÜZYIL SONUNA KADAR KULLANILMIŞ.HALEN OTEL OLARAK HİZMET VERİYOR.

  TLSold
 • KENTİN EN BÜYÜK FABRİKASI KRUPP GRUBUNA AİT OLAN DEMİR DÖKÜM FABRİKASI KANTİNİ TARAFINDAN ÇIKARILAN 10 PF DEĞERİNDE KARTON NOTGELD

  Lot No: 173

  Lot: 173

  KENTİN EN BÜYÜK FABRİKASI KRUPP GRUBUNA AİT OLAN DEMİR DÖKÜM FABRİKASI KANTİNİ TARAFINDAN ÇIKARILAN 10 PF DEĞERİNDE KARTON NOTGELD

  TLSold
 • 1984 DE 2000.KURULUŞ YILINI KUTLAYAN NEUSS ROMALILAR TARAFINDAN KURULMUŞ. DÜSSELDORF KENTİNİN TAM KARŞISI VE TÜRKLER TARAFINDAN EN ÇOK TERCİH EDİLEN ŞEHİRLERDEN

  Lot No: 174

  Lot: 174

  1984 DE 2000.KURULUŞ YILINI KUTLAYAN NEUSS ROMALILAR TARAFINDAN KURULMUŞ. DÜSSELDORF KENTİNİN TAM KARŞISI VE TÜRKLER TARAFINDAN EN ÇOK TERCİH EDİLEN ŞEHİRLERDEN

  TLSold
 • SAVAŞTA EN ÇOK ZARAR GÖREN AMA EN ÇABUK ESKİ HALİNE DÖNDÜLEN ŞEHİRLERDEN BİRİ. KENTİN NEREDEYSE TÜM YAPILARI YENİDEN ASLINA UYGUN OLARAK YAPILMIŞ.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  SAVAŞTA EN ÇOK ZARAR GÖREN AMA EN ÇABUK ESKİ HALİNE DÖNDÜLEN ŞEHİRLERDEN BİRİ. KENTİN NEREDEYSE TÜM YAPILARI YENİDEN ASLINA UYGUN OLARAK YAPILMIŞ.

  TLSold
 • WALD KENTİNİN 5 AĞUSTOS 1923 DE ÇIKARDIĞI PARA ARKA SAYFASINDAKİ RESİMLE İLGİ GÖRÜYOR. İŞÇİ KÖYLÜ DAYANIŞMASI ÇOK GÜZEL BETİMLENMİŞ.NADİR.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  WALD KENTİNİN 5 AĞUSTOS 1923 DE ÇIKARDIĞI PARA ARKA SAYFASINDAKİ RESİMLE İLGİ GÖRÜYOR. İŞÇİ KÖYLÜ DAYANIŞMASI ÇOK GÜZEL BETİMLENMİŞ.NADİR.

  TLSold
 • HALİL VE HAMİT ALTINTOP KARDEŞLERİN FUTBOLE BAŞLADIĞI WATTENSCHEİD KENTİNİN 1 MİLYON MARK, 1.9.1923 TARİHLİ

  Lot No: 177

  Lot: 177

  HALİL VE HAMİT ALTINTOP KARDEŞLERİN FUTBOLE BAŞLADIĞI WATTENSCHEİD KENTİNİN 1 MİLYON MARK, 1.9.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • 1521 DE PAPA TARAFINDAN AFAROZ EDİLEN MARTİN LUTHER BURADA KİLİSEYE KARŞI KENDİNİ SAVUNMUŞTU.KATEDRALİ ÇOK ÜNLÜ. 50 MİLYON MARK, NADİR

  Lot No: 178

  Lot: 178

  1521 DE PAPA TARAFINDAN AFAROZ EDİLEN MARTİN LUTHER BURADA KİLİSEYE KARŞI KENDİNİ SAVUNMUŞTU.KATEDRALİ ÇOK ÜNLÜ. 50 MİLYON MARK, NADİR

  TLSold
 • ZELLA KORUYUCU AZİZİ ST.BLASİUS VE MEHLİS KORUYUCU AZİZESİ M.MAGDELENA İKİ YERLEŞİM BİRLEŞİNCE ŞEHRİN ARMASINDA BİRLİKTE YER ALMIŞLAR. NOT ARKADA BANT AVRDIR.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  ZELLA KORUYUCU AZİZİ ST.BLASİUS VE MEHLİS KORUYUCU AZİZESİ M.MAGDELENA İKİ YERLEŞİM BİRLEŞİNCE ŞEHRİN ARMASINDA BİRLİKTE YER ALMIŞLAR. NOT ARKADA BANT AVRDIR.

  TLSold
 • 12 YY.DAN İTİBAREN BAŞLAYAN VE 1919 DE SONA EREN LİPPE PRENSLİĞİNİN MERKEZİ DETMOLD İDİ. 1 MARK 13 KASIM 1918 TARİHİNİ TAŞIYOR VE NADİR

  Lot No: 180

  Lot: 180

  12 YY.DAN İTİBAREN BAŞLAYAN VE 1919 DE SONA EREN LİPPE PRENSLİĞİNİN MERKEZİ DETMOLD İDİ. 1 MARK 13 KASIM 1918 TARİHİNİ TAŞIYOR VE NADİR

  TLSold
 • BU PRENSLİK ASIRLAR BOYU ÇEŞİTLİ MONARŞİK YÖNETİMLERE EVLİLİK YOLUYLA KATILDI VE ÜN KAZANDI. 5 MARK DA 1 MARK İLE AYNI TARİHTE BASILMIŞ.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  BU PRENSLİK ASIRLAR BOYU ÇEŞİTLİ MONARŞİK YÖNETİMLERE EVLİLİK YOLUYLA KATILDI VE ÜN KAZANDI. 5 MARK DA 1 MARK İLE AYNI TARİHTE BASILMIŞ.

  TLSold
 • LİPPE KREDİ KURULUŞUNUN ÇIKARDIĞI 1 MİLYON MARK 10.8.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR

  Lot No: 182

  Lot: 182

  LİPPE KREDİ KURULUŞUNUN ÇIKARDIĞI 1 MİLYON MARK 10.8.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR

  TLSold
 • WİTTEN TASARRUF SANDIĞI İLGİNÇ BİR NOTGELD ÇIKARMIŞ.ÇEK ŞEKLİNDEKİ 1 MARK 2 ISLAK İMZA VE MÜHÜRLE NADİR BİR ÖRNEK

  Lot No: 183

  Lot: 183

  WİTTEN TASARRUF SANDIĞI İLGİNÇ BİR NOTGELD ÇIKARMIŞ.ÇEK ŞEKLİNDEKİ 1 MARK 2 ISLAK İMZA VE MÜHÜRLE NADİR BİR ÖRNEK

  TLSold
 • KÖLN KENTİNİN SİMGESİ KATEDRALİ NOTGELDLERİNİN SİMGESİ İSE ADENAUER İMZASIDIR. ADENAUER 1.DÜNYA SAVAŞINDA POLİTİKA YAPMIŞ, WEİMAR CUMHURİYETİNDE VE KÖLN

  Lot No: 184

  Lot: 184

  KÖLN KENTİNİN SİMGESİ KATEDRALİ NOTGELDLERİNİN SİMGESİ İSE ADENAUER İMZASIDIR. ADENAUER 1.DÜNYA SAVAŞINDA POLİTİKA YAPMIŞ, WEİMAR CUMHURİYETİNDE VE KÖLN

  TLSold
 • BELEDİYE BAŞKANLIKLARINDA BULUNMUŞ, NAZİLERCE HAPSE ATILMIŞ.SAVAŞTAN SONRA ALMAN ŞANSÖLYESİ OLMAYI BAŞARMIŞ BÜYÜK BİR POLİTİKACIDIR.

  Lot No: 185

  Lot: 185

  BELEDİYE BAŞKANLIKLARINDA BULUNMUŞ, NAZİLERCE HAPSE ATILMIŞ.SAVAŞTAN SONRA ALMAN ŞANSÖLYESİ OLMAYI BAŞARMIŞ BÜYÜK BİR POLİTİKACIDIR.

  TLSold
 • İLGİNÇ RENKLERİ İLE İLGİ ÇEKEN KÜÇÜK YERLEŞİM BARMEN'İN 50 MİLYON MARKI 15.EYLÜL 1923 TARİHLİ

  Lot No: 186

  Lot: 186

  İLGİNÇ RENKLERİ İLE İLGİ ÇEKEN KÜÇÜK YERLEŞİM BARMEN'İN 50 MİLYON MARKI 15.EYLÜL 1923 TARİHLİ

  TLSold
 • 1.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA BELÇİKALAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLEN KENT ANCAK 1926 DA KENTİN TERK EDİLMESİ İLE HÜRRİYETİNE KAVUŞTU.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  1.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA BELÇİKALAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLEN KENT ANCAK 1926 DA KENTİN TERK EDİLMESİ İLE HÜRRİYETİNE KAVUŞTU.

  TLSold
 • BÖLGENİN İKİ BÜYÜK KENTİ VE BİR KAÇ KÜÇÜK YERLEŞİM BÖLGEDE GEÇERLİ 1 MİLYON MARK BASMIŞLAR VE ÖDEMEYİ BANKALAR ÜSTLENMİŞ.

  Lot No: 188

  Lot: 188

  BÖLGENİN İKİ BÜYÜK KENTİ VE BİR KAÇ KÜÇÜK YERLEŞİM BÖLGEDE GEÇERLİ 1 MİLYON MARK BASMIŞLAR VE ÖDEMEYİ BANKALAR ÜSTLENMİŞ.

  TLSold
 • ZİTTAU KENTİ BU KEZ KENDİ İDARESİ TARAFINDAN 10 MİLYON MARKI TEDAVÜLE VERMİŞ. 28 EYLÜL 1923 TARİHLİ PARA A SERİSİ

  Lot No: 189

  Lot: 189

  ZİTTAU KENTİ BU KEZ KENDİ İDARESİ TARAFINDAN 10 MİLYON MARKI TEDAVÜLE VERMİŞ. 28 EYLÜL 1923 TARİHLİ PARA A SERİSİ

  TLSold
 • GÜNEY ALMANYA'DA 23.000 NUFUSLU BİR YERLEŞİM OLAN MOSBACH GENELDE KÜÇÜK İŞLETMELERLE DOLU.EN BÜYÜK İŞVEREN BİR MAKİNA VE LOKOMOTİF YAPIM FABRİKASI

  Lot No: 190

  Lot: 190

  GÜNEY ALMANYA'DA 23.000 NUFUSLU BİR YERLEŞİM OLAN MOSBACH GENELDE KÜÇÜK İŞLETMELERLE DOLU.EN BÜYÜK İŞVEREN BİR MAKİNA VE LOKOMOTİF YAPIM FABRİKASI

  TLSold
 • 1994 DEN BERİ FENİKE'NİN KARDEŞ KENTİ OLAN MOSBACH AYNI ZAMANDA MÜSLÜMAN NUFUS İÇİN ÖNEMLİ MİMAR SİNAN CAMİİNİ 1990 YILINDA HİZMETE AÇMIŞ.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  1994 DEN BERİ FENİKE'NİN KARDEŞ KENTİ OLAN MOSBACH AYNI ZAMANDA MÜSLÜMAN NUFUS İÇİN ÖNEMLİ MİMAR SİNAN CAMİİNİ 1990 YILINDA HİZMETE AÇMIŞ.

  TLSold
 • 1.YY DA ROMALILAR TARAFINDAN KURULAN BİR KALE İLE BAŞLAYAN CREFELD 1925 DE ÇIKAN BAŞ HARFİ C OLAN KENTLERİN K İLE DEĞİMESİ SONUCU BUGÜN KREFELD OLARAK ANILIYOR.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  1.YY DA ROMALILAR TARAFINDAN KURULAN BİR KALE İLE BAŞLAYAN CREFELD 1925 DE ÇIKAN BAŞ HARFİ C OLAN KENTLERİN K İLE DEĞİMESİ SONUCU BUGÜN KREFELD OLARAK ANILIYOR.

  TLSold
 • 200 MİLYON MARK İLGİNÇ BİR ŞEKİLDE 500 MİLYONDAN 5 GÜN ÖNCE 19.EYLÜL 1923 DE BASILMIŞ.DAHA SONRA SOLDAKİ SÜRSAJLA 1924 NİSANA KADAR UZATILMIŞ.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  200 MİLYON MARK İLGİNÇ BİR ŞEKİLDE 500 MİLYONDAN 5 GÜN ÖNCE 19.EYLÜL 1923 DE BASILMIŞ.DAHA SONRA SOLDAKİ SÜRSAJLA 1924 NİSANA KADAR UZATILMIŞ.

  TLSold
 • 500 MİLYON MARK BİR DÖNEMİN İPEK ZENGİNİ OLAN KENTİN BÜYÜK PARALARINDAN BİRİ. HALEN KENTTE TEKSTİL MÜHENDİSİ YETİŞİYOR.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  500 MİLYON MARK BİR DÖNEMİN İPEK ZENGİNİ OLAN KENTİN BÜYÜK PARALARINDAN BİRİ. HALEN KENTTE TEKSTİL MÜHENDİSİ YETİŞİYOR.

  TLSold
 • KENTİN BİR İLÇESİ OLAN UERDİNGEN BİR DÖNEM AVRUPA'NIN EN BAŞARILI FUTBOL KULUPLERİ ARASINDAYDI VE ÜLKEMİZE DE GELMİŞTİ.

  Lot No: 195

  Lot: 195

  KENTİN BİR İLÇESİ OLAN UERDİNGEN BİR DÖNEM AVRUPA'NIN EN BAŞARILI FUTBOL KULUPLERİ ARASINDAYDI VE ÜLKEMİZE DE GELMİŞTİ.

  TLSold
 • 1875 DE ALMAN SOSYAL DEMOKRAT PARTİSİ SPD BU KENTTE KURULMUŞTU. İKTİDARDA DA BULUNAN SPD HALA EN BÜYÜK PARTİLER ARASINDA

  Lot No: 196

  Lot: 196

  1875 DE ALMAN SOSYAL DEMOKRAT PARTİSİ SPD BU KENTTE KURULMUŞTU. İKTİDARDA DA BULUNAN SPD HALA EN BÜYÜK PARTİLER ARASINDA

  TLSold
 • HOLLANDA SINIRINDAKİ 77.000 NUFUSLU VİERSEN KENTİNİN 100 MİLYON MARKI. 17.9.1923 TARİHLİ

  Lot No: 197

  Lot: 197

  HOLLANDA SINIRINDAKİ 77.000 NUFUSLU VİERSEN KENTİNİN 100 MİLYON MARKI. 17.9.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • BİR DÖNEM YİNE TEKSTİL ZENGİNİ OLAN KENT ARTIK DEMİR VE METAL İŞLEME İLE UĞRAŞIYOR. 1 MİLYAR MARK 12.10.1923 TARİHLİ VE NADİR.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  BİR DÖNEM YİNE TEKSTİL ZENGİNİ OLAN KENT ARTIK DEMİR VE METAL İŞLEME İLE UĞRAŞIYOR. 1 MİLYAR MARK 12.10.1923 TARİHLİ VE NADİR.

  TLSold
 • 1300 NUFUSLU KÜÇÜK ADANIN BAŞINDAN ÇOK MACERALAR GEÇMİŞ.1721 DE ADA İKİYE BÖLÜNMÜŞ HALEN AYNI ŞEKİLDE İKİ ADA OLARAK DEVAM EDİYOR. SAVAŞLARDA HEP İŞGAL OLMUŞ

  Lot No: 199

  Lot: 199

  1300 NUFUSLU KÜÇÜK ADANIN BAŞINDAN ÇOK MACERALAR GEÇMİŞ.1721 DE ADA İKİYE BÖLÜNMÜŞ HALEN AYNI ŞEKİLDE İKİ ADA OLARAK DEVAM EDİYOR. SAVAŞLARDA HEP İŞGAL OLMUŞ

  TLSold
 • ADALAR KARADAN 49 KM UZAKTA.BU YÜZDEN ALMANLAR BURAYA HARPLERDE DENİZ ÜSSÜ KURMUŞ. AMA BU BOMBARDIMANLARA VE ÖLÜMLERE YOL AÇMIŞ.

  Lot No: 200

  Lot: 200

  ADALAR KARADAN 49 KM UZAKTA.BU YÜZDEN ALMANLAR BURAYA HARPLERDE DENİZ ÜSSÜ KURMUŞ. AMA BU BOMBARDIMANLARA VE ÖLÜMLERE YOL AÇMIŞ.

  TLSold
 • ARTIK HELGOLAND ESKİ GÜZEL GÜNLERE DÖNME YOLUNDA, YENİ YAPILAR, OTELLER, YENİ YAPILAN FOKLAR SAHİLİ VE ALMANYA VE DANİMARKA TÜKETİM VERGİLERİNİN OLMAMASI OLUMLU

  Lot No: 201

  Lot: 201

  ARTIK HELGOLAND ESKİ GÜZEL GÜNLERE DÖNME YOLUNDA, YENİ YAPILAR, OTELLER, YENİ YAPILAN FOKLAR SAHİLİ VE ALMANYA VE DANİMARKA TÜKETİM VERGİLERİNİN OLMAMASI OLUMLU

  TLSold
 • KENT 1400 KİŞİLİK.DAİMA TARIM ALANINDA YENİ TEKNOLOJİLERİ TAKİP ETMİŞ VE HEMEN 18.YY BAŞLARINDAN İTİBAREN MAKİNELEŞMEYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ.

  Lot No: 202

  Lot: 202

  KENT 1400 KİŞİLİK.DAİMA TARIM ALANINDA YENİ TEKNOLOJİLERİ TAKİP ETMİŞ VE HEMEN 18.YY BAŞLARINDAN İTİBAREN MAKİNELEŞMEYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ.

  TLSold
 • DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE RUSLAR BURAYA EN BÜYÜK TARIM KOOPERATİFİNİ KURMUŞLAR.ANCAK ALMANYA BİRLEŞİNCE ARAZİLER YENİDEN ÖZELLEŞTİRİLMİŞ.

  Lot No: 203

  Lot: 203

  DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE RUSLAR BURAYA EN BÜYÜK TARIM KOOPERATİFİNİ KURMUŞLAR.ANCAK ALMANYA BİRLEŞİNCE ARAZİLER YENİDEN ÖZELLEŞTİRİLMİŞ.

  TLSold
 • DİEPHOLZ KENTİNİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ ÜTÜ, RADYO VE SAATLERİN GELİŞİMİNİ VE ÇEŞİTLERİNİ GÖSTEREN ÇOK İLGİNÇ BİR ÖZEL MÜZE.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  DİEPHOLZ KENTİNİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ ÜTÜ, RADYO VE SAATLERİN GELİŞİMİNİ VE ÇEŞİTLERİNİ GÖSTEREN ÇOK İLGİNÇ BİR ÖZEL MÜZE.

  TLSold
 • 18.YY DA NUFUSUNUN BEŞTE BİRİ YAHUDİ OLAN KENT DAİMA SAVAŞLARDA ZARAR GÖRMÜŞ, SAVAŞ SONUN 1945 DE SON ABD BOMBARDIMANINDA 2500 SİVİL ÖLMÜŞ.AMA KENT HALA GÜZEL

  Lot No: 205

  Lot: 205

  18.YY DA NUFUSUNUN BEŞTE BİRİ YAHUDİ OLAN KENT DAİMA SAVAŞLARDA ZARAR GÖRMÜŞ, SAVAŞ SONUN 1945 DE SON ABD BOMBARDIMANINDA 2500 SİVİL ÖLMÜŞ.AMA KENT HALA GÜZEL

  TLSold
 • TÜM DÜNYADA PASLANMAZ ÇELİK DENDİĞİ AMAN İLK AKLA GELEN İSİM SOLİNGEN KENTİ 20.000 MARK, 10.7.1923 TARİHLİ

  Lot No: 206

  Lot: 206

  TÜM DÜNYADA PASLANMAZ ÇELİK DENDİĞİ AMAN İLK AKLA GELEN İSİM SOLİNGEN KENTİ 20.000 MARK, 10.7.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • ALMANYA'NIN MODA MERKEZİ AYNI ZAMANDA BORSASI, 22 YÜKSEK OKULU, SANAT BORSASI VE DAHA PEK ÇOK ALANDA SADECE ALMANYA DEĞİL AVRUPA'DA DA LİDER DURUMUNDA

  Lot No: 207

  Lot: 207

  ALMANYA'NIN MODA MERKEZİ AYNI ZAMANDA BORSASI, 22 YÜKSEK OKULU, SANAT BORSASI VE DAHA PEK ÇOK ALANDA SADECE ALMANYA DEĞİL AVRUPA'DA DA LİDER DURUMUNDA

  TLSold
 • ESCHWEİLER ÖZELLİKLE SON ENFLASYON DÖNEMİNDE YANLIZ VE KOMŞUSU İLE BERABER PEK ÇOK NOTGELD ÇIKARDI VE İLGİ TOPLADI.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  ESCHWEİLER ÖZELLİKLE SON ENFLASYON DÖNEMİNDE YANLIZ VE KOMŞUSU İLE BERABER PEK ÇOK NOTGELD ÇIKARDI VE İLGİ TOPLADI.

  TLSold
 • BİR MİLYON MARK BAVYERA BÖLGESİ ŞEHİRLERİNDEN STRAUBİNG'TEN VE 15.8.1923 TARİHLİ

  Lot No: 209

  Lot: 209

  BİR MİLYON MARK BAVYERA BÖLGESİ ŞEHİRLERİNDEN STRAUBİNG'TEN VE 15.8.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • 1885 DE BORNA DA BULUNAN SÜVARİ BİRLİKLERİNDE ATLARDA İLK DEFA GÖRÜLEN BİR HASTALIK BORNAVİRİDAE ( BORNA HASTALIĞI ) OLARAK TARİHE GEÇMİŞ VE HALA GEÇERLİ.ÇİL

  Lot No: 210

  Lot: 210

  1885 DE BORNA DA BULUNAN SÜVARİ BİRLİKLERİNDE ATLARDA İLK DEFA GÖRÜLEN BİR HASTALIK BORNAVİRİDAE ( BORNA HASTALIĞI ) OLARAK TARİHE GEÇMİŞ VE HALA GEÇERLİ.ÇİL

  TLSold
 • ANCAK KENTİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ LİNYİT MADENLERİ VE ŞİRKETLERİ. 50 MİLYON MARK TARİHSİZ, ÇİL VE NADİR.

  Lot No: 211

  Lot: 211

  ANCAK KENTİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ LİNYİT MADENLERİ VE ŞİRKETLERİ. 50 MİLYON MARK TARİHSİZ, ÇİL VE NADİR.

  TLSold
 • 100.000 MARK KENTİN 25 AĞUSTOS 1923 DE ÇIKARDIĞI VE ÇOK KULLANILAN BİR NOTGELD OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 212

  Lot: 212

  100.000 MARK KENTİN 25 AĞUSTOS 1923 DE ÇIKARDIĞI VE ÇOK KULLANILAN BİR NOTGELD OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • SON YILLARIN FUTBOLDE EN ÖNEMLİ KULUPLERİNDEN BİRİ OLAN DORTMUND BİR DÖNEM İKİNCİ LİGE DÜŞMÜŞTÜ.AYNI DÖNEMDE PARASIZLIK BÜYÜK SIKINTI YARATTI.

  Lot No: 213

  Lot: 213

  SON YILLARIN FUTBOLDE EN ÖNEMLİ KULUPLERİNDEN BİRİ OLAN DORTMUND BİR DÖNEM İKİNCİ LİGE DÜŞMÜŞTÜ.AYNI DÖNEMDE PARASIZLIK BÜYÜK SIKINTI YARATTI.

  TLSold
 • ANCAK İKİNCİ LİGDE HALKIN DESTEĞİ VE ŞANSIN YARDIMI İLE AKILLI YÖNETİM DORTMUND'U BAYERN MÜNCHEN'İN TEK RAKİBİ HALİNE GETİRDİ.

  Lot No: 214

  Lot: 214

  ANCAK İKİNCİ LİGDE HALKIN DESTEĞİ VE ŞANSIN YARDIMI İLE AKILLI YÖNETİM DORTMUND'U BAYERN MÜNCHEN'İN TEK RAKİBİ HALİNE GETİRDİ.

  TLSold
 • UZUN YILLAR ORDU KARARGAHI OLARAK KULLANILAN KENT 2012 DE SON 600 İNGİLİZ ASKERİNİN ŞEHRİ TERK ETMESİ İLE BU ÖZELLİĞİNDEN KURTULDU.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  UZUN YILLAR ORDU KARARGAHI OLARAK KULLANILAN KENT 2012 DE SON 600 İNGİLİZ ASKERİNİN ŞEHRİ TERK ETMESİ İLE BU ÖZELLİĞİNDEN KURTULDU.

  TLSold
 • RENKLİ TELEVİZYON SİSTEMİ PAL İÇİN TELEFUNKEN ŞİRKETİ 1967 DE BURADA BİR FABRİKA KURDU 70 LERDE 3000 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI EN BÜYÜK İŞVEREN 1994 DE KAPANDI.

  Lot No: 216

  Lot: 216

  RENKLİ TELEVİZYON SİSTEMİ PAL İÇİN TELEFUNKEN ŞİRKETİ 1967 DE BURADA BİR FABRİKA KURDU 70 LERDE 3000 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI EN BÜYÜK İŞVEREN 1994 DE KAPANDI.

  TLSold
 • TEMİZ HAVASI, ÇEVREDE YÜRÜYÜŞ OLANAKLARI VE SESSİZLİĞİ İLE BİR DİNLENME YERİ SIFATINI HAK EDEN KENT 7500 NUFUSU İLE DENİZ SEVİYESİNDEN 400 M.YÜKSEKTE KURULMUŞ.

  Lot No: 217

  Lot: 217

  TEMİZ HAVASI, ÇEVREDE YÜRÜYÜŞ OLANAKLARI VE SESSİZLİĞİ İLE BİR DİNLENME YERİ SIFATINI HAK EDEN KENT 7500 NUFUSU İLE DENİZ SEVİYESİNDEN 400 M.YÜKSEKTE KURULMUŞ.

  TLSold
 • ARTIK POLONYA TOPRAĞI OLAN VE KATY WROCLAWSKİE ADINI TAŞIYAN KENTTE 1990 LARDA EN BÜYÜK YATIRIMLARI SCANİA ŞİRKETİ YAPTI. GELİŞEN BİR KENT.

  Lot No: 218

  Lot: 218

  ARTIK POLONYA TOPRAĞI OLAN VE KATY WROCLAWSKİE ADINI TAŞIYAN KENTTE 1990 LARDA EN BÜYÜK YATIRIMLARI SCANİA ŞİRKETİ YAPTI. GELİŞEN BİR KENT.

  TLSold
 • BAVYERA DEVLET BANKASI TARAFINDAN KASIM 1918 DE ÇIKARILAN YARIM MARK.

  Lot No: 219

  Lot: 219

  BAVYERA DEVLET BANKASI TARAFINDAN KASIM 1918 DE ÇIKARILAN YARIM MARK.

  TLSold
 • STEFAN ANGERER ADLI TÜCCAR SADECE KENDİ DÜKKANLARI İÇİN 10 PF. BASMIŞ. ANSBACH,İNGOLSTADT VE REGENSBURG'DA ŞUBELERİ VARMIŞ. ZAMANIN HOLDİNGİ SAYILIR.

  Lot No: 220

  Lot: 220

  STEFAN ANGERER ADLI TÜCCAR SADECE KENDİ DÜKKANLARI İÇİN 10 PF. BASMIŞ. ANSBACH,İNGOLSTADT VE REGENSBURG'DA ŞUBELERİ VARMIŞ. ZAMANIN HOLDİNGİ SAYILIR.

  TLSold
 • ALMAN KİMYA SANAYİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN DARMSTADT AYNI ZAMANDAN TÜRKİYEDEN GİDENLER TARAFINDAN DA EN ÇOK TERCİH EDİLEN KENTLER ARASINDA

  Lot No: 221

  Lot: 221

  ALMAN KİMYA SANAYİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN DARMSTADT AYNI ZAMANDAN TÜRKİYEDEN GİDENLER TARAFINDAN DA EN ÇOK TERCİH EDİLEN KENTLER ARASINDA

  TLSold
 • BALTIK DENİZİ KIYISINDA BİR SAYFİYE KENTİ OLAN 1200 NUFUSLU KENTİN TÜM GELİRİ TURİZM.EN BÜYÜK HANDİKAPLARI SEZONUN ÇOK KISA OLMASI VE BÖLGEDE KIŞIN UZUN SÜRMESİ.

  Lot No: 222

  Lot: 222

  BALTIK DENİZİ KIYISINDA BİR SAYFİYE KENTİ OLAN 1200 NUFUSLU KENTİN TÜM GELİRİ TURİZM.EN BÜYÜK HANDİKAPLARI SEZONUN ÇOK KISA OLMASI VE BÖLGEDE KIŞIN UZUN SÜRMESİ.

  TLSold
 • BRANDENBURG EYALETİNİN BU KÜÇÜK KENTİ ATICILIK VE BU ALANDA YAPILAN YARIŞMALARLA ÜNLÜ.ATICILIK KULUPLERİ 160 ÜYEYE KADAR YÜKSELMİŞ VE YENİLERİ KURULMUŞTU.

  Lot No: 223

  Lot: 223

  BRANDENBURG EYALETİNİN BU KÜÇÜK KENTİ ATICILIK VE BU ALANDA YAPILAN YARIŞMALARLA ÜNLÜ.ATICILIK KULUPLERİ 160 ÜYEYE KADAR YÜKSELMİŞ VE YENİLERİ KURULMUŞTU.

  TLSold
 • EN AZ BULUNAN NOTGELDLERDEN BİRİ. BÜTÜN DİNİ KİTAPLARDA MİCHAEL, MİKAİL OLARAK GEÇEN, EJDERHAJI (SATAN),VE HUZUR VEREN BİR AZİZ OLARAK BİLİNİR. NADİR

  Lot No: 224

  Lot: 224

  EN AZ BULUNAN NOTGELDLERDEN BİRİ. BÜTÜN DİNİ KİTAPLARDA MİCHAEL, MİKAİL OLARAK GEÇEN, EJDERHAJI (SATAN),VE HUZUR VEREN BİR AZİZ OLARAK BİLİNİR. NADİR

  TLSold
 • HOLLANDA SINIRINDAKİ KENTİN PARASI 1.50 MARK ANCAK İKİ 75 PF.BÖLÜNMESİ İÇİN PERFORE EDİLMİŞ.NADİR BULUNAN BİR NOTGELD

  Lot No: 225

  Lot: 225

  HOLLANDA SINIRINDAKİ KENTİN PARASI 1.50 MARK ANCAK İKİ 75 PF.BÖLÜNMESİ İÇİN PERFORE EDİLMİŞ.NADİR BULUNAN BİR NOTGELD

  TLSold